Sport

Zbliża się największe sportowe wydarzenie - Calisia Triathlon!

2020-08-11 17:00:00 BK

Trwają zapisy na drugą edycje Calisia Triathlon w Kaliszu, która odbędzie się 30 sierpnia. Po raz pierwszy wydarzenie miało miejsce w 2019 roku i przyciągnęło blisko 600 zawodników z całej Polski. Spróbuj swoich sił i dołącz do sportowej zabawy - https://www.triathlonkalisz.pl/

fot. JM
fot. JM

Jedną z pierwszych imprez triathlonowych w Polsce była impreza w Kaliszu. W 2019 wróciliśmy do tych korzeni i wspólnie z zawodnikami napisaliśmy historię triathlonu w tym mieście od początku. Analogicznie do 2019 – w 2020 zapraszamy do Kalisza na dystanse: ¼ , 1/8 oraz sztafety na ćwiartce. CALISIA Triathlon to pływanie w czystych wodach Prosny, malownicza i ciekawa trasa kolarska bez wielu przewyższeń oraz idealna trasa biegowa wzdłuż rzeki. CALISIA Triathlon to rozbudowane pakiety startowe, bogata strefa finiszera oraz sportowa atmosfera miejskiej imprezy. Podsumowanie sezonu w Kaliszu to impreza dla wszystkich. Bieg dla dzieci z przeszkodami, strefa expo i strefa finiszera, gdzie zapraszamy z całymi rodzinami.

- Jest to impreza inna, jak każda impreza organizowana w roku 2020. Wszystko troszkę wywróciło się do góry nogami ze względu na zagrożenia pandemią. Na danym dystansie policja nałożyła limity do 250 osób. Mówimy więc o mniejszej imprezie sportowej, podzielonej na sekcje, przeprowadzanej zgodnie z wytycznymi - mówi Rosa. - Jest to impreza na świeżym powietrzu, gdzie zawodnicy rywalizują w oddaleniu od siebie. Impreza będzie też inna jeśli chodzi o kibiców. Będziemy pilnowali by kibice nie skupiali się w jednym miejscu.

- Jak pokazała pierwsza edycja, CALISIA Triathlon to wydarzenie na wysokim poziomie. Doskonała organizacja i atrakcyjny program dla zawodników oraz kibiców przyciągnęły liczne grono miłośników sportu. Także w tym roku zapraszamy do Kalisza - miasta o bogatej sportowej historii, w którą doskonale wpisuje się triathlonowa rywalizacja - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza. - Warto podkreślić, że pierwsza edycja Calisia Triathlon została zaliczona do dziesiątki najlepszych imprez triathlonowych w kraju.

Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego, który jest partnerem imprezy. Zawodnicy pokonają dwa dystanse i trzy formaty. Na pierwszy z nich (28,25 km - 1/8) składają się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu. Kolejny (56,5 km - 1/4) wymaga pokonania: 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Ten dystans wystąpi także w formule sztafet, gdzie każdy z uczestników wybiera jedną dyscyplinę.

W sztafecie siły połączą także prezydenci Kalisza: wiceprezydent Grzegorz Kulawinek (pływanie), wiceprezydent Mateusz Podsadny (rower) i prezydent Krystian Kinastowski (bieg).

Zostanie przygotowana specjalna strefa dziecka NESTLE, w której przewidziano liczne atrakcje, a także przedszkole CALISIA TRIATHLON dla dzieci zawodników. W strefie Decathlon Kalisz będzie można m.in. przetestować sprzęt sportowy.

Przed częścią pływacką na Prośnie Latające Papcie wykonają ciekawy pokaz akrobacji na Flyboardzie.

- Impreza wpisuje się w Święto Rzeki Prosny. W tym czasie Miasto zorganizuje liczne atrakcje – koncerty na rzece, czy wydarzenia sportowe. Serdecznie zapraszamy – dodaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Warto przyjechać do Kalisza i wystartować w nowej odsłonie tej historycznej imprezy. O sportową atmosferę zadbają nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta, którzy pojawią się w rejonie kaliskiego Aquaparku, gdzie zlokalizowany będzie start, meta oraz strefa zmian. I edycja imprezy udowodniła, że Kalisz zasługuje na miano stolicy tego sportu! Zapraszamy do gościnnego Kalisza aby poznać to miasto i wziąć udział w sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Rejestracja do Calisia Triathlon na stronie: https://www.triathlonkalisz.pl/rejestracja/

Szczegóły na stronie: https://www.triathlonkalisz.pl/

Tak było rok temu: https://calisia.pl/ponad-600-osob-plynelo-prosna-jechalo-rowerem-i-bieglo-zawodnicy-na-mecie-calisia-triathlon-duzo-zdjec-wideo,23674

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ