Sport

Zawodnicy Ziętek Team na Mistrzostwach Polski Full Contact

2024-03-21 08:51:33 Błażej Krawczyk

W miniony weekend (15-17.03.2024) odbyły się Mistrzostwa Polski Full Contact Juniorów i Seniorów w Płocku.

Ziętek Team
Ziętek Team

Było to prawdziwe święto dla fanów kickboxingu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 69 klubów z całej Polski. kaliski klub Ziętek Team reprezentowało siedmioro zawodników, którzy stanęli do walki z najlepszymi w kraju. Ogromną niespodziankę sprawił nam Krzysztof Winkler, który po ciężkich 4 walkach zajął pierwsze miejsce na podium w kategorii do 81 kg (junior starszy). Trzeba tu nadmienić, że Krzysiek w ćwierćfinale pokonał bardzo utytułowanego przeciwnika Center-Team Odolanów Filipa Sójkę, więc zwycięstwo smakowało jeszcze bardziej. To ogromny sukces i potwierdzenie jego umiejętności oraz ciężkiej pracy, którą włożył w treningi. A przy okazji zrobił sobie piękny prezent na 18ste urodziny w postaci Mistrza Polski.

Pozostali zawodnicy również zaprezentowali wysoki poziom walcząc z silnymi rywalami. Maja Śnieg (senior) zdobyła III miejsce w kat. wagowej -57 kg, Joanna Skowrońska (junior młodszy) wywalczyła III miejsce w kat. wagowej -52 kg, natomiast Maksymilian Kuświk (junior młodszy) w kat. wagowej -60 kg zdobył III miejsce.

- Jesteśmy dumni, że nasi zawodnicy wkładają tyle pracy i poświęcenia w swoją pasję. Wszyscy jak zawsze pokazali ducha walki i talent bokserski - podsumował Mariusz Ziętek.