ZAWODNICY KSN „START” W EROGOWIOSŁACH 2012

2012-11-21 19:56:11 Beata Sysiak

Do niezwykle udanych można zaliczyć starty niepełnosprawnych zawodników kaliskiego "Startu" w Pucharze Polski na ergometrze wioślarskim.

Zawodnicy KSN "START" z trenerką Małgorzatą Gralak i olimpijczykiem Kajetanem Broniewskim
W dniu 16 listopada w hali Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu w ramach Pucharu Polski na ergometrze wioślarskim odbyły się biegi sprawnych inaczej. Kalisz reprezentowało 6 zawodników sekcji wioślarskiej Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Kalisz. Wszyscy zawodnicy startowali na dystansie 1000 m.
W kategorii TR (tułów ręce) złoty medal i puchar wywalczył Sebastian Nogaj, a srebrny medal Patryk Biskup. W kategorii NTR (nogi-tułów-ręce) bezkonkurencyjny okazał się Ireneusz Łyszczyński, który wywalczył złoty medal i puchar, drugi był zawodnik Lotto Bydgostia WSG, a trzecie miejsce zajął nasz kolejny zawodnik Łukasz Wodzyński. Tuż za podium na czwartej pozycji uplasował się Adrian Sławiński.
W kategorii NTR kobiet puchar i złoty medal wywalczyła zawodniczka KSN Start Kalisz - Dorota Zadka.
Podczas zawodów nasi wioślarze mieli możliwość zebrania autografu i zrobienia pamiątkowych zdjęć z brązowym medalistom Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - Kajetanem Broniewskim.