Społeczne

Wizyta ministra Michała Wójcika w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

2021-03-07 12:00:00 st. sekc. Jakub Pietrzak

W piątek 5 marca 2021 roku Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wizytował Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dr Michał Wójcik. Oficjalnego powitania w imieniu kaliskich strażaków dokonał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu mł. bryg. Sławomir Kotoński wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego mł. bryg. Maciejem Saganowskim.

Zdjęcia: mł. kpt. Albert Famulski
Zdjęcia: mł. kpt. Albert Famulski

Spotkanie z Ministrem dotyczyło przede wszystkim omówienia realizacji zakupów dla straży pożarnych w ramach Funduszu Sprawiedliwości, dzięki któremu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej miały możliwość zakupu sprzętu ratowniczego niezbędnego do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, tj. defibrylatory, torby ratownicze etc. Podczas swojej obecności w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Minister Michał Wójcik mógł osobiście zapoznać się m.in. ze sprzętem zakupionym w ramach Funduszu Sprawiedliwości, użytkowanym przez jednostki: OSP Kalisz-Lis, OSP Stawiszyn oraz OSP Staw.

Podczas wizyty minister zapoznał się również z funkcjonowaniem Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu oraz złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Pamięci poległym w walce z żywiołem” znajdującym się przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przy ulicy Nowy Świat.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ