Wielkie kolędowanie w kościele Ojców Franciszkanów! [Dużo zdjęć, wideo]

2019-12-21 20:30:00 red

Za nami wielkie, wspólne kolędowanie po Kalisku! Po raz szósty uczestniczyliśmy w koncercie Kolęd Pełni, który odbył się w zabytkowych murach Kościoła Ojców Franciszkanów. Świąteczny klimat na dobre zagościł w naszym mieście.

fot. MW
fot. MW

Koncert Kolęd Pełni to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kaliskiego kalendarza i co roku przyciąga tłumy mieszkańców! Znane kolędy w zupełnie nowych odsłonach i aranżacjach, wysoki poziom artystyczny, znani wokaliści i aktorzy na scenie oraz świąteczny rodzinny klimat – tak zapamiętaliśmy to wielkie muzyczne wydarzenie.

Tegoroczne wydarzenie nosiło nazwę Tryumfy Króla Niebieskiego. VI edycja powraca do miejsca, w którym się narodziła. Obiekt przeszedł w tym czasie gruntowny remont. Efekty prac konserwatorskich to odmieniony główny ołtarz oraz organy w zupełnie nowej szacie kolorystycznej, ambona w kształcie łodzi, zdobione sklepienie czy odkryta w trakcie prac konserwatorskich monumentalna polichromia ze św. Krzysztofem. 

W tym roku wystąpili m.in. Kacper Urbaniak, Kinga Wawrzyniak, Olga Szomańska, Łukasz Gątarczyk, Piotr Porada, Julia i Jan Oligny, Marta Mowczan, Marzena Ugorna, Ewelina Król, Joanna Kondrat, Michał Szyc, Zespół Piano Song, a za akompaniament odpowiedzialna była Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu pod kierownictwem Heghine Mkrtchyan.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli m.in. Jego Ekscelencja Biskup Kaliski Edward Janiak, Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, poseł na Sejm RP Jan Mosiński oraz Rektor kaliskiej PWSZ prof. Andrzej Wojtyła.

Organizatorami koncertu byli Moose Productions, Klasztor OO. Franciszkanów. Wydarzenie współorganizuje Klasztor OO. Jezuitów w Kaliszu. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kalisza.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ