Wicemistrzostwo Polski dla kaliskich wioślarzy

2010-07-27 09:11:45 Aga

XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich 'Lubuskie 2010' odbyła się w minioną niedzielę w Poznaniu. Na zawodach nie mogło zabraknąć młodszych juniorów Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Reprezentanci naszego miasta nie wrócili bez medali.

Zawody odbywały się na torze regatowym MALTA w Poznaniu. Kaliscy wioślarze odnieśli tam duży sukces zdobywając srebrny medal w czwórce bez sternika i brązowy w czwórce ze sternikiem. W skład obu drużyn wchodzili zawodnicy: MICHAŁ GRYNDA, ROMAN ZAWADZKI, MICHAŁ DURAJCZYK, MIŁOSZ ADAMSKI i w czwórce ze sternikiem - sternik GRZEGORZ KWIATKOWSKI. Pozostali zawodnicy KTW Kalisz w finale A zajęli 6 miejsce, w dwójce podwójnej w składzie: ADAM WITCZAK i MATEUSZ PRZYBYSŁAWSKI oraz w jedynkach - Adam Witczak wygrał finał B, natomiast Mateusz Przybysławski wygrał finał C.
Sukcesy kaliskich juniorów cieszą tym bardziej, że zawody rozgrywane były od czwartku do niedzieli w dość zmiennych warunkach pogodowych, zaczynając od upałów przez ulewy a kończąc na silnym wietrze.