Kultura

W listopadzie 47. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych

2020-07-14 10:00:00 Marta Bruś

Dobra wiadomość dla fanów jazzu. Pomimo trudności organizacyjnych, 47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu ma odbyć się w listopadzie, a planowany program wygląda bardzo obiecująco.

fot. MB
fot. MB

Festiwal pianistów jazzowych odbędzie się w dniach 26-29 listopada. Podczas czterech dni trwania festiwalu codziennie odbędą się dwa koncerty. Chociaż, w związku z epidemią, międzynarodowa forma festiwalu została znacznie okrojona, mimo wszystko będziemy mogli usłyszeć zagranicznych artystów.  

W pierwszy dzień festiwalu wystąpi austriackie trio „Prim” oraz polski kwintet żeński O.N.E.. W piątek usłyszymy solo fortepianowe Dominika Wanii oraz polską grupę „Sundial”.  Sobota będzie dniem muzycznego dialogu. Najpierw Jakov Okun oraz Sylwester Ostrowski zaprezentują „Rosyjsko - Polski Jazz Dialog”. Później Leszek Możdżer wystąpi z Larsem Danielssonem. W niedzielę zagrają legenda litewskiej sceny jazzowej - Dainius Pulauskas Group oraz Adam Makowicz (w ramach uczczenia jubileuszu swoich 80 urodzin).

Ponieważ niemożliwe jest przewidzenie sytuacji epidemiologicznej w ostatnich dniach listopada, a szczególnie możliwość przyjazdu zagranicznych artystów, program nie jest jeszcze pewny. Amerykańscy artyści Joe Lovano i Bobby Watson wraz z zespołami odwołali swój przyjazd. Organizatorzy liczą na to, że uda się dotrzeć muzykom z Austrii, Rosji, Danii i Szwecji.

- Wszystko może się zmienić. Dlatego wszystko komunikujemy z duża dozą ostrożności, że to jest [program] na chwilę obecną - informuje dyrektor CKiS w Kaliszu Dariusz Grodziński

W tym roku nie odbędą się także niebiletowane wydarzenia otwarte. A więc nie będzie koncertów w klubie „Komoda” ani planowanej sesji publicystycznej. Publiczność w sali koncertowej będzie ograniczona do maksymalnie 150 osób.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ