Społeczne

"Veto! Wolne Media" - w niedzielę protest pod pomnikiem Adama Asnyka w Kaliszu! #lexTVN

2021-12-17 19:30:54 red

W niedzielę, 19 grudnia o godz. 19.00 w Kaliszu, podobnie jak w innych miastach w całej Polsce, odbędzie się protest związany odrzuceniem przez Sejm uchwały Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, co oznacza, że tzw. „lex TVN” został przyjęty. Teraz decyzja należy do prezydenta Andrzeja Dudy.

źródło: fb/KOD Kalisz
źródło: fb/KOD Kalisz

- W całej Polsce odbędą się w niedzielę o 19.00 protesty w sprawie haniebnego prawa niszczącego wolność mediów. Akcja jest również apelem do prezydenta Dudy o zawetowanie bezprawnie przepchniętej przez Sejm ustawy - czytamy w wydarzeniu "Veto! Wolne Media" na profilu KOD Kalisz - TUTAJ.

W piątek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, tym samym zarekomendowała Sejmowi jej odrzucenie. Odbyło się głosowanie - wśród posłów, którzy zdecydowali o odrzuceniu uchwały Senatu było 225 połów PiS, 3 posłów Kukiz'15 oraz 1 poseł niezrzeszony. Teraz decyzja będzie należeć do prezydenta Andrzeja Dudy.

Protest w Kaliszu odbędzie się 19 grudnia o godz. 19.00 pod pomnikiem Adama Asnyka.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować