Społeczne

Ukradł auto i uciekał przed policją. 35-latek usłyszał zarzuty

2019-09-10 08:57:56 red. za KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli pościg za kierowcą, który ukradł samochód osobowy na terenie Pleszewa. Podczas próby zatrzymania 35-latek uderzył skradzionym autem w policyjny radiowóz i próbował potracić jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W czwartek wieczorem Kaliscy policjanci otrzymali informację o kradzieży na terenie Pleszewa pojazdu marki Peugeot. Sprawca kradzieży miał poruszać się drogą krajową nr 12 w kierunku Kalisza. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak 35-latek siedzący za kierownica auta nie reagował na polecania wydawane przez funkcjonariuszy. Podczas próby zatrzymania uderzył w radiowóz, a następnie próbował najechać jednego z interweniujących policjantów. Mundurowi kontynuowali pościg, ponieważ zależało, aby kierujący skradzionym pojazdem mężczyzna nie wjechał do centrum miasta, ponieważ mógł doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Ostatecznie auto udało się zatrzymać na drodze wjazdowej do Kalisza, po tym jak kierujący peugeotem 35-latek doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Mieszkaniec Pleszewa w chwili zatrzymania miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymanego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ