UDANY POCZĄTEK SEZONU LEKKOATLETÓW UKS 12 KALISZ

2014-05-06 20:24:00 LEKKOATLETA

Udanie rozpoczęli sezon lekkoatleci UKS 12 KALISZ, rekordy życiowe oraz miejsca na podium w Mitingu we Wrocławiu.

Na szczególną uwagę zasłużył Łukasz JĘDRUSIAK, miotacz z Kalisza po raz drugi w tym sezonie wygrał miting lekkoatletyczny ustanawiając przy tym bardzo dobry rekord życiowy 44,04 m w Dysku Juniorów (1,75 kg), trzeba też zauważyć że zawody we Wrocławiu rozgrywane były przy złych warunkach pogodowych, temperatura 4*C oraz początkowo deszcz nie pomagało w osiąganiu bardzo dobrych rezultatów powiedział Marcin Małecki trener Łukasza.

Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof SMOLAREK w dysku młodzików również ustanawiając rekord życiowy 40,98 m (dysk 1 kg). W tym samym konkursie 10 miejsce zajął Patryk SIPKA 31,28 m. (Patryk jest najmłodszym zawodnikiem i w sowim roczniku byłby pierwszy). Patryk startował również w rzucie oszczepem ustanawiając rekord życiowy 33,68 (oszczep 600 g).

W zawodach formę sprawdzali również MROWIŃSKI Rafał na 3000 m zajmując 5 miejsce z czasem 9:21.71 s,natomiast KROT Izabela na 400 m uzyskała czas 63.05 s,a PRZYJAZNA Anna również 400 m uzyskała czas 67.54 s.

Start zawodników to jeden z etapów przygotowujący do docelowych imprez tego sezonu czyli Mistrzostw Wielkopolski oraz Mistrzostw Polski.