Edukacja

Uczniowie z Kalisza i regionu w projekcie „Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”. Podzielili się doświadczeniami z Portugalii [zdjęcia, wideo]

2021-11-19 16:30:00 BK

19 listopada w Komoda Club Residence odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu Erasmus pn. „Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

54 uczniów i 6 opiekunów z Kalisza i regionu wyjechało do Portugalii w ramach projektu Erasmus+ pn. „Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”. W ramach projektu realizowane były miesięczne praktyki zawodowe w mieście BARCELOS. 

Projekt realizowany był przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w konsorcjum z trzema szkołami: Zespołem Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespołem Szkół Technicznych w Kaliszu oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie.

Kwota otrzymanego grantu: 150.000 euro (wartość projektu: 149.112 euro). Projektem objętych zostało 54 uczniów i 6 opiekunów. Realizowany był 09.2019 - 02.2021.

19 listopada w Komoda Club Residence odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Uczestnicy mieli okazję by podzielić się swoimi doświadczeniami, przygodami, jakie miejsca odwiedzili i jakich potraw spróbowali. Nie zabrakło zdjęć i filmów z malowniczej Portugalii. Nie zabrakło dobrej atmosfery i poczęstunku.

Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali certyfikaty.

Główny cel Projektu realizowany przez CWRKDiZ w Konsorcjum ze 3 szkołami to wprowadzenia pozytywnych zmian w procesie edukacji zawodowej zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Zwiększenie motywacji uczniów do dalszej nauki,  w tym kontynuacja nauki na kolejnych szczekach edukacji. Poprawa sytuacji na rynku pracy w skali  województwa, kraju i w Unii Europejskiej. Dzięki udziałowi w tym projekcie umiejętności uczniów wpiszą się w zapotrzebowanie nowoczesnego, zmieniającego się rynku pracy na jakim znajda się uczniowie po zakończeniu szkoły. Szkołom w tym nauczycielom natomiast da możliwość, wiedzę i narzędzia, żeby młodzież przygotować odpowiednio do kolejnego etapu ich życia.

Warto dodać, że CWRKDiZ jest jedyną jednostką w Kaliszu, która posiada akredytację Narodowej Agencji programu Erasmus w zakresie Kształcenia i Szkolenia Zawodowego, otrzymaną do roku 2030.

Praktyki odbywały się w następujących zawodach:

  • Technik organizacji reklamy
  • Technik ekonomista
  • Technik handlowiec
  • Technik informatyk
  • Technik mechatronik
  • Technik technologii drewna
  • Technik elektryk
  • Technik mechanik
  • Technik usług fryzjerskich

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ