Kultura

Tysiące osób na wielkim koncercie uwielbienia w Hali Arena! [zdjęcia]

2019-08-04 22:30:00 BK

Za nami 8. Festiwal Abba Pater, który tym razem odbył się w Kaliszu w Hali Arena! Ponad 2 tys. słuchaczy wypełniło obiekt po brzegi by wysłuchać nauczania, wziąć udział w Eucharystii a także w wielkim koncercie uwielbienia, na którym nie zabrakło znanych wokalistów i potężnych głosów. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Festiwal rozpoczął się o godzinie 16:00. Zgromadzeni wysłuchali świadectwo Marcina Zielińskiego. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na namalowanie obrazu Boga Ojca. Celem konkursu było namalowanie barwnego obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu Matki Eugenii Ravasio. Kolejnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

Słuchacze w Hali Arena zobaczyli zapowiedzianą premierę teledysku i singla promującego nową płytę Abba Pater Music. W końcu przyszedł czas na Wielki Koncert Uwielbienia, podczas którego na scenie pojawili się m.in.: o. Tomasz Nowak, Marcin Zieliński, Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Mate.o, Beata Bednarz, Marta Ławska czy Marzena Ugorna.

Organizatorem wydarzenia była fundacja ABBA PATER z Kalisza, współorganizatorem: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Patronat honorowy objęli Biskup Kaliski EDWARD JANIAK; Prezydent Miasta Kalisza KRYSTIAN KINASTOWSKI; Starosta Kaliski KRZYSZTOF NOSAL; Marszałek Województwa Wielkopolskiego MAREK WOŹNIAK.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ