Społeczne

Tragedia w Cieszykowie. Starsza kobieta zginęła w pożarze.

2022-05-18 09:20:46 red

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę, 18 maja po godz. 8.00 w miejscowości Cieszyków. Strażacy podczas akcji znaleźli spalone zwłoki około 80-letniej kobiety.

fot. kpt. Szymon Zieliński/PSP Kalisz
fot. kpt. Szymon Zieliński/PSP Kalisz

Po godz. 8.00 strażacy otrzymali informację o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Cieszyków w gminie Szczytniki - W zgłoszeniu otrzymaliśmy informację, że najprawdopodobniej znajduje się tam jedna osoba. W związku z tym na miejsce skierowaliśmy łącznie 10 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku. Przystąpiliśmy do działań. Podczas lokalizowania pożaru ujawniliśmy ciało tej osoby. Niestety stan tej osoby spowodował, że odstąpiliśmy od wykonania czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi kpt. Szymon Zieliński rzecznik prasowy PSP w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować