Społeczne

Top 3 najważniejsze zasady szybkiego i dobrego remontu

2019-12-28 07:00:00 reklama@calisia.pl

fot. Metamorfoza jednego z mieszkań Katarzyny Górskiej
fot. Metamorfoza jednego z mieszkań Katarzyny Górskiej

O remontach krąży wiele przekonań. Bardzo popularne jest to, że trwają wiele miesięcy, kosztują 2 razy więcej niż założyliśmy na początku, na materiały czeka się tygodniami, na kuchnię miesiącami, a o fachowcach… to w ogóle szkoda gadać – na dobrego fachowca czeka się jak na wizytę u specjalisty w ramach NFZ– wiele miesięcy. Choć można na ten temat żartować, to chyba każdy z nas słyszał od znajomych opowieści o niemalże traumatycznych przeżyciach, w których główną rolę grali nierzetelni fachowcy, niepasujące elementy, błędy, rosnące koszty i wiele podobnych. Tymczasem Katarzyna Górska – założycielka kaliskiej marki „Do zamieszkania jeden krok” remontuje i urządza kilkanaście mieszkań w roku, co oznacza minimum 1 remont w miesiącu i z roku na rok przyspiesza tempo, opierając swoją pracę w głównej mierze na współpracy z Leroy Melin.

Katarzyna Górska założyła, że wiele osób, nie chcąc się mierzyć z remontowymi wyzwaniami, może być zainteresowanych kupieniem gotowego i urządzonego mieszkania - i się nie pomyliła. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a jej mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ale liczba takich mieszkań jest ograniczona więc w imieniu wszystkich przyszłych bohaterów domu zapytaliśmy o najważniejsze wskazówki co zrobić, aby remont był szybki i bezproblemowy. Zapytaliśmy też, jaką rolę odgrywa w całym procesie Leroy Merlin

Katarzyna Górska: Leroy Merlin rozpoznał problem, jaki klienci mają z remontowaniem, a właściwie szereg problemów i znalazł remedium na każdy z nich wprowadzając obsługę kompleksową – w Leroy Merlin zaprojektujesz całe mieszkanie za symboliczną kwotę, która i tak jest zwracana przy zakupach, zakupisz materiały które są dostępne w większości sytuacji natychmiast – nawet tak niedostępne zwykle elementy wyposażenia jak na przykład drzwi. Nie kojarzę żadnego innego miejsca poza Leroy Merlin, gdzie klient może zamówić wysokiej jakości kuchnię z frontami w połysku, na którą okres oczekiwania to 7 dni, a przy okazji zakontraktować sprawdzonego wykonawcę, który taką kuchnię szybko zamontuje.

FOT. Kuchnia DELINIA, drzwi ETNA, panele, płytki, okładziny dekoracyjne oraz oświetlenie z Leroy Merlin, na jednym z mieszkań Katarzyny Górskiej

Nie można zapominać o bogatej gamie oświetlenia, firan, zasłon, grafik – jednym słowem wszystkiego co potrzebuję do dekoracji mieszkania zgodnie z najnowszymi trendami. Jak te elementy finalnie wyglądają można zobaczyć na moim funpage: www.facebook.com/Dozamieszkaniajedenkrok. Wszystko mogę kupić w jednym miejscu, oszczędzając czas i energię, a są to naprawdę piękne i rozsądne cenowo rzeczy. Dodatkowo Leroy Merlin wprowadził też szereg innych drobnych ułatwień, które dla mnie jako inwestora mają kluczowe znaczenie. Mam wiele sprawdzonych strategii związanych z remontowaniem, ale współpraca z Leroy Merlin to ważny filar całego przedsięwzięcia.

A więc jakie to są strategie? Jakie są zasady szybkiego, sprawnego i solidnego remontu?

KG: Patrząc na remont z perspektywy jego cyklicznego powtarzania z dbałością, aby był szybki, skuteczny, solidnie i fachowo zrobiony, mogę wyodrębnić kilka najbardziej kluczowych zasad, którymi się kieruję:

1. Największym zasobem w remoncie jest czas.

Aby praca przebiegała sprawnie i zgodnie z harmonogramem należy wyeliminować okresy oczekiwania. Nie mogłabym skutecznie prowadzić biznesu akceptując 3-tygodniowy okres oczekiwania na drzwi albo 6 tygodni oczekiwania na kuchnię – a to są chyba takie najpowszechniejsze standardy. Dodatkowo – ja tego nie doświadczam jako inwestor, ale mieszkanie w remontowanym, zakurzonym mieszkaniu to ogromny stres potęgujący się z każdym tygodniem, bo nie mamy się jak i gdzie zregenerować – dlatego należy wybrać elementy wyposażenia dostępne szybko i bezproblemowo. Dlatego właśnie kupuję w Leroy Merlin i wybieram z ogromnej gamy materiałów dostępnych od razu. Jak już wspomniałam największym hitem jest kuchnia Delinia. Ogrom dostępnych korpusów i frontów pozwala nam stworzyć kuchnię na wymiar z gotowych elementów i na spokojnie zrealizować ją w 1-2 tygodnie.

FOT. Kuchnia DELINIA na jednym z mieszkań Katarzyny Górskiej

Nie musimy czekać na projektanta wnętrz kilka tygodni, bo Leroy Merlin ma swoich projektantów dostępnych w ciągu 1-3 dni.

Projekt powstaje przy nas, kosztorys generuje się automatycznie, szafki, blaty, zlew są na miejscu w ciągu 7 dni, dodatkowo Leroy Merlin zadba o dostawę i wniesienie szafek oraz pośrednio o realizację kuchni gdyż klient może wybrać z gamy wykonawców współpracujących z Leroy Merlin posiadających wszystkie uprawnienia i dobre rekomendacje klientów.

FOT. Montaż mojej kuchni wykonuje ekipa Łukasza Mizgalskiego – wykonawca Leroy posiadający certyfikat „Rzetelna firma” oraz wiele innych.

Klient może również zaangażować swojego wykonawcę – nie ulega wątpliwości, że montaż gotowych szafek to szybki i prosty proces więc o wiele łatwiej znaleźć fachowca, który podejmie się takiej pracy

2. Remontuj tanio, ale mądrze

Na drugim, bardzo ważnym miejscu są oczywiście koszty – chcę w końcu zaoferować klientowi mieszkanie w rozsądnej cenie, a aby było to możliwe musze się trzymać ustalonego budżetu. Należałoby zacząć od tego, że Leroy Merlin ma sklep internetowy a także aplikację mobilną, więc ja i każdy inny klient mamy dostęp 24/7 do aktualnych produktów i ich cen oraz promocji, a także ocen i rekomendacji tych produktów, napisanych przez innych klientów, a to wszystko przy planowaniu budżetu ma znaczenie.

Jednak to co w Leroy Merlin cenię najbardziej to zasadę, że im więcej kupujesz, tym więcej oszczędzasz.

Leroy Merlin nie dość, że cyklicznie ma promocje na konkretne materiały, promocje okolicznościowe na całe zakupy, kupony rabatowe do zdobycia w aplikacji czy gazetce promocyjnej oraz karty podarunkowe to jeszcze na dodatek oferuje wiele programów lojalnościowych, które gwarantują rabaty na już zrabowane zakupy. Możemy również zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na usłudze projektowej – w Leroy Merlin projektanci wykonają projekt (zarówno rzuty jak i świetne, naprawdę profesjonalne wizualizacje) całego domu lub mieszkania bądź pojedynczego pomieszczenia.

3. Zminimalizuj zaangażowanie i wysiłek

Praca nie może męczyć i wypalać ani mnie, ani moich ekip, a więc dążę do ułatwiania i standaryzacji procesów. Musimy tutaj pamiętać o odpowiednim harmonogramie prac i złotej zasadzie, aby nie niszczyć tego co już wyremontowaliśmy. Tutaj Leroy Merlin wprowadziło kilka zasad, które na pierwszy rzut oka są bardzo proste, ale niezwykle ułatwiają nam inwestorom i klientom życie: po pierwsze – mogę zamówić dany materiał, opłacić go w całości i opuścić sklep z kilkoma kartkami, które przekazuję wykonawcom a Wykonawcy mogą odebrać tylko tę partię materiału, której aktualnie potrzebują. Mogę też zamówić transport w Leroy Merlin, także z opcją wniesienia, co przy remontowaniu mieszkania na 4 piętrze, ma niebagatelne znaczenie 😊

W praktyce mogę dokonać zakupów za 10 tys. na cały miesiąc do przodu, dostać na te zakupy duży rabat nie martwiąc się w dniu zamówienia ich odbiorem. Za materiał nieodebrany mogę z łatwością odzyskać pieniądze, a do tego zwroty są bezterminowe, więc jeżeli na przykład zabezpieczę zbyt wiele płytek, to mogę wykorzystać tylko te, które są mi potrzebne, resztę zwrócić. Dla doświadczonych bohaterów domu to normalna praktyka. Wiadomym jest, że każda partia płytek ma nieco inny odcień. Jeżeli zabraknie nam choć jednej sztuki to niestety płytka dokupiona po miesiącu z dużym prawdopodobieństwem będzie różnić się od tych już zamontowanych. Dlatego ogromnie ważne jest, aby zakupić materiały z zapasem i zabezpieczyć sobie możliwość ich zwrotu. Jeszcze jedna ważna z mojej perspektywy kwestia – załóżmy, że zwracam coś po kilku miesiącach i faktura na ten materiał, jest już u księgowej. W Leroy Merlin w takiej sytuacji nie ma żadnego problemu – jako uczestnik programów lojalnościowych, mam zakupy zapisane w systemie Leroy Merlin i mogę dokonać zwrotu po prostu pokazując moją kartę DOM lub PRO.

Praktykowałam już zakupy przez internet, dopóki nie pojawiła się kwestia zwrotów i wymian produktów kiepskiej jakości czy wyglądających inaczej niż na zdjęciu, wiążąca się z pisaniem maili oraz bieganiem na pocztę. Przy skali mojego biznesu nie mogę sobie pozwolić na taką stratę czasu. W Leroy Merlin, jako stały klient wiele spraw mogę załatwić przez telefon, a projektanci znają już moje potrzeby i skutecznie na nie odpowiadają. Nie mam żadnych wątpliwości, że w momencie rozszerzenia mojej działalności na rynek deweloperski i budowy pierwszego szeregowca również skorzystam z kompleksowej obsługi w Leroy Merlin.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ