Sport

To był pierwszy taki bieg w Kaliszu! Kobiety na sportowo przypomniały o profilaktyce! [zdjęcia, wideo]

2023-10-28 13:00:00 red.

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi a jego symbolem jest różowa wstążka. Kobiety przypominają jak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Tym razem zrobiły to na sportowo w Kaliszu w ramach europejskiego cyklu Race for Cure - czyli Biegu i Marszu organizowanego przez Fundację Omealife z Gdańska. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

200 miłośników biegania i maszerowania, zarówno kobiety jak i mężczyźni wzięli udział w sportowym wydarzeniu, które jest jednocześnie formą przypominania o profilaktyce. 28 października o godz. 9:00 przy kaliskim Aquaparku odbył się Bieg Race for the CURE czyli największa europejska impreza biegowa dedykowana zdrowiu kobiet. W Polsce bieg odbywa się od 5 lat dzięki Fundacji Omea Life. Kalisz jest w tym roku czwartym miastem, w którym idea tego biegu jest propagowana.

Start Race for the Cure w Kaliszu. WIDEO

- Środki, które są zbierane z zakupu pakietów startowych są przeznaczane na instytucje i organizacje pomocy pacjentkom - to się przekłada na realną, rzeczywistą pomoc w leczeniu, jak również na działaność edukacyjną i szeroko pojętą profilaktykę. Przy okazji promujemy aktywny styl życia, który w większości schorzeń ma ogromne znaczenie jako profilaktyka - powiedziała nam ginekolog Kamila Witczak, propagatorka biegu w Kaliszu.

Finał Biegu. WIDEO

Organizatorzy oraz sponsorzy Biegu i Marszu przygotowali wiele bardzo atrakcyjnych nagród dla zwycięzców. Będzie można wygrać między innnymi Vocher na pobyt w apartamancie  w Szklarskiej Porębie lub vochery na różne usługi. Ciągle wpływają jeszcze nagrody od kaliskich firm, za które serdecznie dziękujemy.

Głównym organizatorem Biegu i Marszu pod hasłem Race for the Cure jest w Polsce Fundacja OmeaLife. W Kaliszu w przygotowanie tego wydarzenia włączyła się grupa kaliskich biegaczy Parkrun Kalisz, ginekolog dr Kamila Witczak oraz wiele kaliskich firm. Bieg odbył się w ramach 321. edycji Parkrun Kalisz. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować