Kultura

Tłumy kaliszan na Polach Marsowych! Tak wyglądał koncert znanego rapera [zdjęcia, wideo]

2023-09-01 23:00:00 red.

1 września na Polach Marsowych w Kaliszu odbył się koncert na zakończenie wakacji. Gwiazdą wieczoru był popularny raper Young Igi, który przyciągnął tłumy młodych ludzi z Kalisza i regionu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Osiedle Dobrzec ożyło i było w piątek sercem wakacyjnej imprezy. Kalisz hucznie i z fajerwerkami pożegnał tegoroczne wakacje. Pola Marsowe znów wypełniły tłumy młodych kaliszan i mieszkańców regionu. 1 września odbył się duży koncert, którego gwiazdą był popularny wśród młodego pokolenia raper Young Igi. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00, a na scenie pojawili się KAKI - FLIX/ HUXLEY, BLESSY/ PAY, MAJKEL & SEPSON, DJ EMOH którzy rozgrzewali publiczność przed gwiazdą wieczoru.

O godzinie 20:30 na scenę wyszedł Young Igi, który zgromadził tysiące fanów, młodzieży, kaliszan. 

Young Igi, właśc. Igor Ośmiałowski polski wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Schafter, Margaret, Kizo i Malik Montana.

19 października 2018 roku miała miejsce premiera jego pierwszej oficjalnej płyty Konfetti. Płyta dotarła do 6. miejsca Polskiej listy sprzedaży – OLiS.

Young Igi publikował utwory na swoim kanale od 2016 roku. Został zauważony na początku 2017 roku za sprawą wydania utworu pt. „Kush” wraz z przyjacielem Pikersem. 1 sierpnia 2017 roku na kanale artysty pojawił się odsłuch mixtape’u Trappist. Materiał został wydany w wersji fizycznej 23 października 2017 roku za sprawą wytwórni Soliton. W międzyczasie muzyk wydał takie utwory jak: „Buzi”, „Pies”, „Deszcz banknotów” z gościnnym udziałem Malika Montany, „Boa Boa” i „Audemars”. Owe utwory nie pojawiły się na żadnym albumie. 19 października 2018 pojawił się pierwszy oficjalny materiał rapera pt. Konfetti.

Na początku roku 2021, wraz z raperami Otsochodzi i Okim uformował supergrupę OIO.

Przypomnijmy, że na rozpoczęcie wakacji w Szałe wystąpił Żabson, jeden z najbardziej znanych i lubianych raperów w Polsce. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/tak-bawila-sie-mlodziez-na-koncercie-zabsona-tlumy-na-szale-duzo-zdjec-wideo,62877

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować