Społeczne

„Szajba” z wyrokiem za zabójstwo

2020-09-18 13:59:12 red.

Konrad M. pseudonim „Szajba” za brutalne zabójstwo 29-letniej kobiety został skazany przez kaliski sąd na 25 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Prokuratura wnosiła o karę dożywocia dla Konrada M. jednak w piątek, 18 września sąd zdecydował, że - Wobec oskarżonego Konrada M. została orzeczona kara pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 25 lat pozbawienia wolności, a na podstawie art. 62 kk sąd zastosował terapeutyczny system jej wykonania, przy czym zastrzeżone również zostało, że oskarżony będzie mógł skorzystać z warunkowego przedterminowego zwolnienia nie wcześniej niż po odbyciu 20 lat pozbawienia wolności – mówi Rzecznik Prasowy, Sędzia Sądu Okręgowego Edyta Janiszewska - Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności zostały zaliczone oskarżonemu okresy rzeczywistego pozbawienia wolności – dodaje.

Wyrok nie jest prawomocny, a proces i uzasadnienie zostały utajnione.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w jednej z kamienic przy ulicy Harcerskiej w sobotę 11 sierpnia 2018 roku. W trakcie libacji alkoholowej między Konradem M. a ofiarą Elizą R. wywiązała się kłótnia. Mężczyzna zaczął dusić kobietę na ulicy, przepłoszył go jeden z kierowców. Eliza R. jednak wróciła do mieszkania M. gdzie ten chwycił ją za szyję, przewrócił na podłogę dusząc rękami i kolanem. W wyniku odniesionych obrażeń 29-latka zmarła. Osierociła trójkę dzieci.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ