Sylwestrowe i noworoczne morsowanie w Szałe [Dużo zdjęć]

2022-01-02 20:19:39 red

Członkowie Stowarzyszenia Morsy Kalisz urządzili sobie sylwestrowo-noworoczny maraton zimnych kąpieli. Mimo, że się ociepliło to woda nadal była taka jaką morsy lubią.

Fot. Stowarzyszenie Morsy Kalisz/Morsowanie 31 grudnia
Fot. Stowarzyszenie Morsy Kalisz/Morsowanie 31 grudnia

Prawdziwy maraton mają za sobą członkowie Stowarzyszenia Morsy Kalisz - Korzystając z zimowej aury w sylwestrowy piątek pożegnaliśmy stary rok tak jak lubimy, czyli kąpielą. Zimne ognie, przebrania i muzyka przygotowały nas do sylwestrowej zabawy – mówi Jakub Kubisiak prezes Stowarzyszenia - Skoro pożegnaliśmy 2021 rok kąpielą to należało przywitać 2022 rok również w taki sposób. W sobotę już w bardziej w wiosennej temperaturze przywitaliśmy rok przy świetle pochodni – dodaje Jakub Kubisiak.

Niedzielna kąpiel w zalewie w Szałe to już tradycja, dlatego 2 stycznia kaliskie morsy nie mogły odmówić sobie takiej przyjemności - Mimo, że już nie ma lodu to woda jest nadal zimna, czyli taka jaka morsy kochają – mówi prezes Stowarzyszenia Morsy Kalisz.

W trzydniowym maratonie morsowania wzięło udział około 100 osób z czego kilkanaście weszło do wody pierwszy raz - Zapraszamy na morsowanie w najbliższy czwartek, 6 stycznia o godzinie 12.00. Obowiązują stroje lub elementy nawiązujące do króli – dodaje.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ