Wasze artykuły

Święto Niepodległości w Niepublicznym Przedszkolu Bajka

2019-11-11 15:30:41 Aleksandra Heronimczak

Przedszkolacy uczcili bardzo ważny dla Polski dzień 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Dyrekcja i nauczyciele zaprosili wychowanków placówki do przyłączenia się do akcji Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu".

W piątek 8 listopada uroczyście obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiego wydarzenia "Szkoła do hymnu", którego inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W pierwszej części uroczystrości starsze grupy przedszkolne zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci doskonale zapamiętały m.in. wiersze o symbolach narodowych, "Katechizm młodego Polaka" oraz słowa piosenki "Jestem Polakiem". Następnie o godzinie 11:11, zgodnie z założeniami akcji, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami przedszkola oraz Dyrekcją odśpiewały hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Święto Niepodległości jest zawsze znakomitą okazją do kształtowania u dzieci postaw patriotycznych, tożsamości narodowej, zachęcenia do współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie. Dzięki tego typu inicjatywom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza historia, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować