Wasze artykuły

Święto Niepodległości w Niepublicznym Przedszkolu Bajka

2019-11-11 15:30:41 Aleksandra Heronimczak

Przedszkolacy uczcili bardzo ważny dla Polski dzień 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Dyrekcja i nauczyciele zaprosili wychowanków placówki do przyłączenia się do akcji Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu".

W piątek 8 listopada uroczyście obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiego wydarzenia "Szkoła do hymnu", którego inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W pierwszej części uroczystrości starsze grupy przedszkolne zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci doskonale zapamiętały m.in. wiersze o symbolach narodowych, "Katechizm młodego Polaka" oraz słowa piosenki "Jestem Polakiem". Następnie o godzinie 11:11, zgodnie z założeniami akcji, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami przedszkola oraz Dyrekcją odśpiewały hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Święto Niepodległości jest zawsze znakomitą okazją do kształtowania u dzieci postaw patriotycznych, tożsamości narodowej, zachęcenia do współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji i oddania hołdu tym, którzy poświęcili dla Ojczyzny swoje życie. Dzięki tego typu inicjatywom uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza historia, uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować