Świąteczny klimat zawitał do Kalisza!

2018-12-05 09:10:00 redakcja

11-metrowa choinka, autobus 3D, projekcje i dekoracje latarniowe – takie elementy ozdobiły nasze miasto przed świętami Bożego Narodzenia! Zupełnie nowym i świetnym pomysłem jest świecący fortepian, który stanął przed Villą Calisia.

fot. JM
fot. JM

Świąteczny klimat na dobre zagościł w Kaliszu, na Głównym Rynku pojawiła się ogromna 11-metrowa choinka i zabytkowy autobus SAN, który jeździ po naszych ulicach. Dodatkową atrakcją będzie projekcja obrazu z tematyką bożonarodzeniową na elewacji budynku Ratusza. Na 20 stalowych latarniach zlokalizowanych wokół rynku pojawiły się elementy dekoracyjne z motywem gwiazdki. Naprzeciwko frontu Ratusza (podobnie jak na Moście Kamiennym) będzie rozciągnięta migająca kurtyna.

Lampki i ozdoby oświetlają klimatycznie ul. Śródmiejską czy al. Wolności, ale również ulice oddalone od centrum miasta. Tradycyjnie świąteczne elementy pojawiły się na ul. Częstochowskiej i rondzie Ptolemeusza, a także w tym roku na rondzie Westerplatte i Alei Wojska Polskiego. Ozdoby oświetlą cztery kaliskie ronda.

Przed Villą Calisią w tym roku pojawił się bardzo kaliski akcent związany z muzycznymi tradycjami naszego miasta – fortepian! Świąteczny charakter, dzięki iluminacji led zyskały także fontanna Noce i Dnie.

Jak Wam się podoba Kalisz na święta?

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ