STRATA PUNKTÓW W ZDZIESZOWICACH

2011-09-11 16:24:45 kpcalisia.futbolowo.pl

Nie udało się przywieź punktów z gorącego terenu w Zdzieszowicach, które po zwycięstwie z Calisią 1:0 awansowały na pozycję wicelidera II ligi.

Mecz rozpoczął się od ataków Calisii, która stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych. W 7 minucie najlepsza z nich miał Odunka, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu, nie zdołał skierować piłki w światło bramki miejscowych. Powinno być 1:0 dla Calisii. Niestety stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić, idealnie pasuje do wczorajszego spotkania. Już po kilku minutach przegrywaliśmy 0:1. Akcja lewą stroną zespołu Ruchu, kończy się podaniem Marcina Kapłona na prawo do wychodzącego Bartosza Rewuckiego. Będący sam na sam napastnik gospodarzy nie pomylił się i płaskim strzałem w krótki róg daje prowadzenie miejscowym. Wcześniej Odunka nie potrafił celnie dograć piłki będąc w polu karnym Ruchu. Calisia nie zmieniła stylu gry, nadal atakując, zmuszając miejscowych do obrony. Największe zagrożenie Ruch stwarzał po rzutach rożnych. Nasi piłkarze kilkakrotnie stanęli przed szansą wyrównania stanu meczu. Najpierw po wolnym Gościniaka żaden z piłkarzy Calisii nie wepchnął piłki do siatki, innym razem po dośrodkowaniu Dziubka, Gościniak z 6 metrów nie trafia w bramkę.
W drugiej połowie Calisia jeszcze bardziej przycisnęła gospodarzy. W tej części gry na boisku panowała drużyna z Kalisza, jednak piłka jak zaczarowana nie chciala wpaść do siatki rywali. Bardzo dobrze spisywał się golkiper miejscowych, który uratował Zdzichy przed stratą punktów. Najbliższy trafienia do siatki rywali był Gościniak, którego strzał z 5 metra obronił bramkarz Ruchu. Piłkarze Calisii z gry nie zasłużyli na porażkę, jednak wygrywa ten kto strzela bramki, a tego dnia o tę jedyną lepsi byli miejscowi. Już w środę mecz z liderem rozgrywek, Elaną Toruń, z którą jeżeli chcemy się liczyć w walce o czołowe miejsca w tabeli, musimy wygrać. Początek spotkania o godzinie 17.00 na Wale Matejki. Przedsprzedaż biletów od poniedziałku w siedzibie klubu przy ulicy Łódzkiej 29 (obok basenu)
Bramka: Rewucki (16.)
Ruch: Feć - Kurc, Bachor,Drąg, Bella - Rewucki Ż (Górniaszek), Kapłon, Ł. Damrat (58. Juszczak), Kasprzyk (82. Rychlewicz) - T. Damrat, (65. Bukowiec), Buchała.
Calisia: Ludwikowski, - Wiącek Ż (59. Jóźwiak), Wergiłow Ż, Nedjałkow, Maksymow Ż (85. Świergiel) - Ciesielski, Kotwica (69. Migawa), Dziubek, Gościniak, Matuszewski Ż - Odunka.