Kultura

Stowarzyszenie Multi.Art zaprasza do współtworzenia programu 15. Multi Art Festivalu

2021-07-21 12:00:00 Multi.Art

Stowarzyszenie w tym roku ogłosiło dwa konkursy (open call) na działania: z zakresu muzyki dla solistek, solistów i zespołów muzycznych, którzy wystąpią na festiwalowej scenie oraz z zakresu sztuk wizualnych dla artystów i artystek, którzy zrealizują swój projekt podczas festiwalu.

Multi.Art
Multi.Art

Oba działania wydarzą się podczas 15 edycji Multi Art Festivalu, który w tym roku odbywa się w dniach od 28 sierpnia do 4 września głównie na Skwerze Historycznym Rozmarek, ale także w innych przestrzeniach Kalisza. Został jeszcze nieco ponad tydzień na zgłoszenia.

Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych

Wyłoniona w open call solistka, solista albo zespół muzyczny wystąpi 4 września 2021 na multiartowej scenie pomiędzy koncertami Bitaminy a Vito Bambino. Stowarzyszenie preferuje artystów z Kalisza i okolic, ale nie wyklucza dalszej lokacji.

Wszystkie osoby zainteresowane wystąpieniem na festiwalowej scenie muszą przesłać – do 30 lipca 2021 r. do północy – przynajmniej trzy zarejestrowane utwory muzyczne własnego autorstwa. Mile widziane również nagranie video z koncertu.

Wyłoniona solistka, solista albo zespół muzyczny otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1000 zł brutto.

Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych

Do udziału w Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych zapraszane są artystki i artyści sztuk wizualnych i performatywnych, badaczki i badacze, animatorki i animatorzy życia kulturalnego, aktywistki i aktywiści.

Stowarzyszenie czeka na propozycje działań performatywnych i animacyjnych, warsztatów, interwencji wokół idei spotkania oraz budowania wspólnoty i radosnego przeżywania kultury, działań realizowanych w przestrzeni miejskiej i w porozumieniu ze społecznością lokalną. Działania miałyby odbyć się wokół i na Skwerze Historycznym Rozmarek w Kaliszu, na którym odbywa się Festiwal.

Na działania, realizowane w ramach open call oraz honorarium dla wybranej artystki/artysty, przeznaczamy kwotę w wysokości  2000 zł brutto.  Zgłoszenia należy przesłać do 31 lipca 2021 r. do północy.

Więcej informacji w regulaminach na:

Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-muzyki/

Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-artystow-i-artystek/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować