Kultura

Stowarzyszenie Multi.Art zaprasza do współtworzenia programu 15. Multi Art Festivalu

2021-07-21 12:00:00 Multi.Art

Stowarzyszenie w tym roku ogłosiło dwa konkursy (open call) na działania: z zakresu muzyki dla solistek, solistów i zespołów muzycznych, którzy wystąpią na festiwalowej scenie oraz z zakresu sztuk wizualnych dla artystów i artystek, którzy zrealizują swój projekt podczas festiwalu.

Multi.Art
Multi.Art

Oba działania wydarzą się podczas 15 edycji Multi Art Festivalu, który w tym roku odbywa się w dniach od 28 sierpnia do 4 września głównie na Skwerze Historycznym Rozmarek, ale także w innych przestrzeniach Kalisza. Został jeszcze nieco ponad tydzień na zgłoszenia.

Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych

Wyłoniona w open call solistka, solista albo zespół muzyczny wystąpi 4 września 2021 na multiartowej scenie pomiędzy koncertami Bitaminy a Vito Bambino. Stowarzyszenie preferuje artystów z Kalisza i okolic, ale nie wyklucza dalszej lokacji.

Wszystkie osoby zainteresowane wystąpieniem na festiwalowej scenie muszą przesłać – do 30 lipca 2021 r. do północy – przynajmniej trzy zarejestrowane utwory muzyczne własnego autorstwa. Mile widziane również nagranie video z koncertu.

Wyłoniona solistka, solista albo zespół muzyczny otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1000 zł brutto.

Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych

Do udziału w Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych zapraszane są artystki i artyści sztuk wizualnych i performatywnych, badaczki i badacze, animatorki i animatorzy życia kulturalnego, aktywistki i aktywiści.

Stowarzyszenie czeka na propozycje działań performatywnych i animacyjnych, warsztatów, interwencji wokół idei spotkania oraz budowania wspólnoty i radosnego przeżywania kultury, działań realizowanych w przestrzeni miejskiej i w porozumieniu ze społecznością lokalną. Działania miałyby odbyć się wokół i na Skwerze Historycznym Rozmarek w Kaliszu, na którym odbywa się Festiwal.

Na działania, realizowane w ramach open call oraz honorarium dla wybranej artystki/artysty, przeznaczamy kwotę w wysokości  2000 zł brutto.  Zgłoszenia należy przesłać do 31 lipca 2021 r. do północy.

Więcej informacji w regulaminach na:

Open call dla solistek/solistów/zespołów muzycznych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-muzyki/

Open call na działanie z zakresu sztuk wizualnych: https://multiart.org.pl/open-call-dla-artystow-i-artystek/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ