Sprawdzian umiejętności

2013-01-17 15:59:00 HB

Choć środowy sparing KP CALISIA z WIDZEWEM Łódź zakończył się przegraną 0:2, to trzeba przyznać, że nasi piłkarze spisywali się bardzo dobrze, a rezerwowemu bramkarzowi drużyny z Kalisza, Marcinowi Żółtkowi udało się nawet obronić rzut karny. Mecz został rozegrany na boisku w Uniejowie.

Piotr Jaworowski
Mecz został rozegrany na podgrzewanym boisku w Uniejowie. Zwodnicy Widzewa Łódź przebywali tam na obozie przygotowawczym i do gry z drugoligowym kaliskim klubem oddelegowana została tylko część łódzkich piłkarzy.
- Byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla łódzkiej drużyny i stworzyliśmy trzy stuprocentowe okazje. Testowaliśmy kilku zawodników, część z nich wykorzystała szansę, a część nie - skomentował wiceprezes Calisii, Paweł Gajoch.
Kaliszanie grali bardzo dobrze w defensywie i utrzymywali bezbramkowy rezultat do 60. minuty spotkania. Wówczas do bramki Marcina Żółtka trafił Veljko Batrović. Drugą bramkę także strzelił zawodnik z Czarnogóry. Kolejny sparing Calisia rozegra w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zmierzy się z czwartoligową Victorią Ostrzeszów.
Widzew Łódź - Calisia Kalisz 2:0 (0:0)
Bramki: Veljko Batrović 60, 87 (k)
Calisia Kalisz: (I połowa) Marcin Żółtek - Damian Błaszczyk, Marcin Dymkowski, Mateusz Gawlik, Jacek Paczkowski - Paweł Kowal, Krzysztof Kaczmarek, Maksymilian Michalski, Jan Zając, Michał Wrzesiński - Robert Skrobacz. (II połowa) Marcin Żółtek - Marcin Wandzel, Łukasz Wiącek, Piotr Józefiak, Oskar Wróbel - Błażej Ciesielski, Tomasz Szczepan, Patryk Klofik, Damian Drężewski, Stajko Stojczew - Arkadiusz Ciach.