Społeczne

Spotkanie z Joanną Przetakiewicz w Ostrowie Wielkopolskim

2020-07-13 13:55:05 red

W najbliższy czwartek 16 lipca w Ostrowie Wielkopolskim w Centrum Aktywności Lokalnej, przy al. Powstańców Wielkopolskich 14 odbędzie się spotkanie z Joanna Przetakiewicz.

1
1

Akcja #niebojesie ma na celu przekonanie nas wszystkich, by zaryzykować, opowiedzieć swoją historię i w ten sposób zmienić swoje życie. Organizatorkami akcji społecznej są projektantka Joanna Przetakiewicz oraz członkinie fundacji Nowa Era Kobiet

Naukowcy uważają, że najlepszym początkiem każdej zmiany jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało i o tym co pragniemy zmienić.

Ważnymi punktami tej akcji są Trasa Szczęścia oraz ukazanie się książki Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Autorka przytoczyła w niej rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się opowiedzieć o własnych, bardzo trudnych doświadczeniach. Nie łatwo jest odsłonić przed innymi strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Bohaterki zrobiły to dla siebie, bo podzielenie się swoim bólem ze światem uwalnia. Zrobiły to także dla innych, bo wierzyły, że w ten sposób pomogą tym, które nie mogą zebrać się na odwagę i wciąż swoje najcięższe przeżycia trzymają w tajemnicy.

Podczas Trasy Szczęścia, Joanna Przetakiewicz odwiedzi 12 miast. Na zaproszenie Liderek Aleksandry Macniak

Joanna Przetakiewicz odwiedzi także nasz rejon. 16 lipca odbędzie się spotkanie w Centrum Aktywności Lokalnej, Al. Powstańców Wielkopolskich 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Na spotkanie wykładowe będzie obowiązywała rejestracja mailowa.

Rozpoczęcie spotkania – godzina 17:30

1. Mierzenie temperatury

2. Odczytanie zgody na wykorzystanie wizerunku ze sceny oraz nagranie widowni, która to potwierdza lub nie – zespół ENK

3. Przywitanie gości i władz miast – na scenie Magda Kuszewska i władze miasta, 5 minut – zespół ENK

4. Video ENK, rozmowa Joanny Przetakiewicz i liderki/ liderek – na scenie Magdalena Kuszewska, Joanna Przetakiewicz i liderka/ liderki, 5 – 10 minut – zespół ENK + liderka/ liderki

5. Video #niebojesie (historia powstania książki) – na scenie Magda, Joanna, bohaterka książki, 10 minut – zespół ENK

6. Interakcja z publicznością – pytania, 30 minut – moderuje Magda Kuszewska – zespół ENK

7. Speech psychologa – na scenie Magda, psycholog, 45 minut – zespól ENK + ekspert

8. Zdjęcie Joanny ze wszystkimi – 5 minut – zespół ENK

Zakończenie spotkania – godzina 20:00/21:00

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ