Społeczne

Specjaliści od mowy i komunikacji dziecka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kaliszu zapraszają

2021-02-22 08:30:00 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu

Drodzy Rodzice, jeśli macie jakiekolwiek obawy i wątpliwości związane z rozwojem mowy swojego dziecka , nie czekajcie. Skonsultujcie to z odpowiednim specjalistą. Jeśli Wasze dziecko nie słyszy lub słabo słyszy, albo posiada już stwierdzoną afazję rozwojową, autyzm lub zespół Aspergera, przyjdź do naszej placówki i zapoznaj się z ofertą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kaliszu .

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu

W szkole znajdziecie wsparcie, doradztwo oraz realną pomoc. Co oferujemy?

W zależności od wieku dziecka proponujemy rehabilitację w zakresie pełnego rozwoju dziecka w ramach programów:

- Za życiem
- Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka
Na tym etapie pracujemy z dziećmi ze wszystkimi niepełnosprawnościami. Tutaj spotkacie specjalistę wczesnej interwencji, psychologa, fizjoterapeutę, terapeutę integracji sensorycznej, surdopedagoga, tyflopedagoga, oligofrenopedagoga, surdologopedę, logopedę, terapeutę metody werbo-tonalnej.

Ci sami specjaliści w składzie powiększonym o wykwalifikowanych nauczycieli i wychowawców kontynuują pracę na kolejnych szczeblach edukacji Waszych dzieci, a są to:
- Przedszkole Specjalne
- Szkoła Podstawowa Nr 5
- Technikum Nr 5 o profilu” Fotografia i Multimedia”

Warto nam zaufać i warto uwierzyć w swoje dziecko. Atutem naszej szkoły są mało liczne klasy, najczęściej 6-osobowe, jest więc możliwość indywidualnej pracy z dzieckiem, obserwacji jego potrzeb i dostosowania treści i metod do jego możliwości. Intensywna praca logopedyczna daje rezultaty w postaci usprawnienia mowy werbalnej, a w przypadku dzieci i młodzieży niesłyszącej, nauki i doskonalenia języka migowego. Taka „ dwujęzyczność” daje naszym uczniom ogromne możliwości. Nasi uczniowie potrafią również świetnie czytać z ust, to też zasługa pracy rewalidacyjnej.

Jak w każdej szkole, nasze dzieci biorą udział w konkursach przedmiotowych, rozwijają swoje zainteresowania, wyjeżdżają na wycieczki. Młodzież z technikum wykonuje piękne fotografie, kręci i montuje filmy w ramach prac koła filmowego „Deaf Calisia”.

Dzieci i młodzież mają możliwość zamieszkania w internacie placówki. Warunki zamieszkania poprawiają się z roku na rok. Obecnie zamieszkują w 3-osobowych pokojach. Mają tam zapewnioną opiekę wychowawczą nastawioną przede wszystkim na rozwój samodzielności oraz zainteresowań. W internacie wychowankowie są wspierani w zakresie edukacyjnym oraz mają czas na rozwijanie swoich pasji. Nawiązują też przyjaźnie z rówieśnikami, które najczęściej trwają przez całe życie.

Zapraszamy do naszej szkoły
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2
Ul. Kordeckiego 19 62-800 Kalisz
Tel . 62/ 502 35 55

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ