Seniorzy świętowali na ludowo! [zdjęcia]

2019-06-15 10:00:00 BK

Ludowa muzyka, śpiewy, stół biesiadny i wakacyjna atmosfera – tak 14 czerwca świętowali swój dzień seniorzy z Ośrodka Dziennego Pobytu Bursztyn oraz podopieczni Fundacji “Z Godnością”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Projekt i pomysł na Dzień Seniora na ludowo zrodził się spontanicznie. Postanowiliśmy złożyć pismo do Urzędu Miasta Kalisza z prośbą o jego dofinansowanie i udało się – mówi Joanna Szymkowiak z Fundacji “Z Godnością”.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu Koła Gospodyń Wiejskich w Opatówku, który wykonał znane ludowe pieśni z akompaniamentem akordeonu. Podopieczni dobrze się bawili, nucili piosenki a nawet tańczyli. Koncert przeniósł ich na chwilę do dawnych lat młodości.

Jak przystało na prawdziwą ludową biesiadę, nie zabrakło chleba ze smalcem i ogórkiem, domowego placka, owoców, siana i kwiatów. Spotkanie było dobrą okazja do rozmów i integracji, a także umiliło czas podopiecznym, którzy na co dzień zmagają się z chorobami i starością. W imprezie uczestniczyli seniorzy z Ośrodka Dziennego Pobytu Bursztyn oraz podopieczni Fundacji “Z Godnością”. Nad wydarzeniem i uczestnikami czuwały fizjoterapeutki, rehabilitantki i terapeuci.

- Nie jest to jedyne takie spotkanie, już planowane są kolejne imprezy i przedsięwzięcia dla naszych seniorów – mówi Joanna Szymkowiak.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja “Z Godnością” z finansowym wsparciem Urzędu Miasta Kalisza.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ