Remont i utrudnienia na rondzie Solidarności do niedzieli

2019-04-13 12:00:00 red za MZDiK

Trwa remont nawierzchni pierścienia wokół wyspy środkowej na rondzie Solidarności. Utrudnienia w ruchu potrwają do niedzieli.

fot. MW
fot. MW

6 kwietnia w ramach gwarancji na koszt i staraniem wykonawcy rozpoczęła się naprawa kostki granitowej na nawierzchni pierścienia przylegającego do wyspy środkowej na rondzie Solidarności. – W ramach podjętych prac rozebrany został fragment pierścienia wraz z podbudową, wbudowana została nowa warstwy z betonu i ponownie ułożona kostka granitowa. Obecnie, z uwagi na reżim technologiczny (potrzebę uzyskania właściwych parametrów wytrzymałościowych przez wbudowany beton cementowy ) nawierzchnia pierścienia jest nadal wygrodzona i utrzymywana tymczasowa organizacja ruchu. Celem utrzymywania obecnej organizacji ruchu jest ochrona nawierzchni przez najeżdżaniem przez samochody ciężarowe w okresie dojrzewania betonu – tłumaczy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

W sobotę nastąpi wypełnienie spoin nawierzchni z kostki granitowej żywicą. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi w najbliższy poniedziałek.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ