Ratują po mistrzowsku

2011-06-07 10:06:11 Aga

Ekipa z Pogotowia Ratunkowego z Opola została zwycięzcą VII Mistrzostw Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Zaraz za nimi najlepsza była ekipa z Ostrzeszowa, trzecie miejsce z kolei zajęła drużyna Pogotowia Ratunkowego z Turku. Wśród strażaków pierwsze miejsce zajęli strażacy OSP Pólko, drugie z OSP Grabów, trzecie z kolei PSP Ostrów Wielkopolski.

Mariusz Jankowski
W mistrzostwach brały udział ekipy z pogotowia oraz straży pożarnej. W sumie startowało ich 19.
Zawody były okazją do sprawdzenia umiejętności poszczególnych ekip. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 5 zdarzeniami: masowymi, w rolnictwie oraz wypadkiem samochodowym. Przy każdym punkcie kompetencje ratowników oceniało trzech sędziów.
Zwycięzcy mistrzostw otrzymali sprzęt do karetki o wartości 4000 zł.
Patronat nad VII Mistrzostwami Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym objęło Ministerstwo Zdrowia.