Polityka

Radni PiS o projekcie budżetu Kalisza: „... do restauracji włożono menu z baru mlecznego...”

2019-11-19 13:52:03 red

Przedstawiciele drugiej siły w Radzie Miasta Kalisza odnieśli się do propozycji budżetu miasta na rok 2020. Z jednej strony wskazują małą liczbę inwestycji, a z drugiej są zadowoleni, że prezydent Krystian Kinastowski uwzględnił ich propozycje. Teraz radni będą procedowali prezydencki projekt budżetu w komisjach.

fot. MW
fot. MW

- Mamy pewne odniesienia co do projektu budżetu na 2020 rok. Budżet jaki jest każdy widzi. Można powiedzieć, że do restauracji włożono menu z baru mlecznego i liczymy, że menu powróci do odpowiedniej jakości – mówi radny PiS Artur Kijewski.

Prezydent ze względu na brak przewodniczącego rady miasta projekt budżetu złożył na ręce wiceprzewodniczącego - Jest to budżet bez fajerwerków, ale mamy nadzieję, że w miarę napływu wolnych środków i pozyskiwania środków zewnętrznych uda się zrealizować inwestycje, które dodatkowo rozszerzą ofertę naszego miasta. Bylibyśmy bardzo zadowoleni gdyby udało się dołożyć do budżetu nakład na obiekty sportowe – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński.

Radni Prawa i Sprawiedliwości widzą też pozytywne strony proponowanego przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego budżetu - Jesteśmy zadowoleni, że pewne nasze propozycje, nawet należące do tych kluczowych znalazły się w projekcie budżetu zaproponowanym przez prezydenta – mówi radny Kijewski.

Wśród uwzględnionych propozycji inwestycyjnych jest m.in. budowa ronda u zbiegu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i ul. Podmiejskiej, czy dokończenie modernizacji boisk przy SP nr 17.

Radni chcieliby także, aby powstały sale gimnastyczne w dwóch kaliskich szkołach, które do tej pory nie miały takich obiektów. Chodzi o Szkołę Podstawową w Sulisławicach oraz Szkołę Podstawową w Szczypiornie.- Sprawa budżetu jest tematem otwartym i będzie to procowane na komisjach – mówi radny Artur Kijewski – Liczymy, że pan prezydent wyjdzie naprzeciw propozycjom radnych i znajdziemy konsensus co do ostatecznego kształtu budżetu – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ