Motoryzacja

Przetarg na remont ulicy Wyszyńskiego unieważniony

2022-07-05 13:00:00 BK

W czerwcu ZDM ogłosił przetarg na budowę ronda w ciągu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego wraz z remontem ulicy. Swoją ofertę złożyła jedna firma z Kalisza na kwotę wyższą niż przewidywał budżet inwestycji.

street view
street view

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności budowę ronda w ciągu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, remont konstrukcji jezdni i zjazdów na posesje oraz na drogi wewnętrzne, remont zatok autobusowych, wymianę krawężników, oporników i obrzeży, wymianę nawierzchni istniejących chodników, uzupełnienie kanalizacji deszczowej poprzez budowę przykanalików, wpustów ulicznych i zagospodarowanie zielenią.

Rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego a placu Bohaterów Westerplatte, przy Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Remontu doczeka się ulica Wyszyńskiego od ronda przy ulicy Podmiejskiej do ulicy Aliny Szapocznikow.

W ramach przeprowadzonego w czerwcu przetargu, swoją ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu na kwotę 8.114.950,32 zł. Miasto Kalisz - Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 6.354.363,20 zł. 

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że postępowanie zostało unieważnione. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować