Kultura

Przenieśliśmy się w czasy Piastów przy Baszcie Dorotce [zdjęcia, wideo]

2024-06-16 11:06:46 red.

Atrakcje historyczne, artystyczne i kulturalne czekały 15 czerwca przy Baszcie Dorotce, za sprawą wydarzenia pn. Kalisz na Szlaku Piastowskim. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Informacja Turystyczna i Miasto Kalisz po raz kolejny zorganizowali piknik historyczny pn. Kalisz na Szlaku Piastowskim. Uczestnicy mogli zwiedzać Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta wraz ze Skarbcem. Oprócz tego, mieli możliwość obejrzenia walk rycerskich z prawdziwego zdarzenia - Fechmistrz poprowadził walki dzieci w szrankach, a kat zaprezentował dawne metody wymierzania sprawiedliwości. W łaźni, gdzie można było można się napić trunków i posłuchać muzyki dawnej, odbyły się również  prelekcje o średniowiecznej higienie.

Ponadto, każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku na torze łuczniczym. Kaletnik i pancernik zaprezentowali wyroby skórzane, a także dzięki mincerzowi poznaliśmy sztukę bicia monet.

Odbyły się również warsztaty malarskie dla najmłodszych. Można było tworzyć dzieła w stylu średniowiecznym. Nie zabraknie też warsztatów ceramicznych. 

Miłośnicy tańca zobaczyli niezwykłe pokazy dawnych tańców w wykonaniu Stowarzyszenia Calisia.

Impreza była doskonałą okazją do zakupu unikatowych  wyrobów rękodzielniczych czy w 100% naturalnego, przepysznego miodu. Czekały stoiska z biżuterią, wyrobami z filcu czy świecami sojowymi. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować