2024-04-07 21:52:00 Martynian Przybylek

Witamy w kolejnym przeglądzie wydarzeń sportowych z Kalisza i rezultatów kaliskich drużyn.

Sportowy Tydzień

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – MKS KALISZ

Na ostatni mecz fazy zasadniczej złożyło się tak, że drużynę MKS Kalisz czekał mecz derbowy z KPR Ostrovią na ich terenie. Miejsca w tabeli były ustalone już przed spotkaniem, więc mecz był o przysłowiową pietruszkę, lecz zawsze spotkanie derbowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było tym razem. Pierwsza połowa była wyrównana tylko do początkowego wyniku, potem gospodarze przejęli wyraźnie inicjatywę w spotkaniu. Przewaga wynosiła aż siedem bramek, którą Kaliszanie delikatnie zredukowali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:9 dla KPR Ostrovii. Druga połowa była gonitwą MKS’u Kalisz po korzystny wynik. Nie dużo brakowało, a doświadczylibyśmy rzutów karnych. Gospodarze nie dali sobie wyrwać wyniku, i na sam koniec przypieczętowali korzystny dla siebie wynik. Mecz zakończył się wynikiem 27:24 dla KPR Ostrovii. Tym meczem MKS Kalisz zakończył fazę zasadniczą na szóstym miejscu.

SIATKÓWKA KOBIET – MKS KALISZ

Mimo tego, że siatkarki MKS Kalisz zakończyły rywalizację o wyższe miejsca, to jeszcze otrzymały szansę na dodatkowe spotkanie, a konkretnie o siódme miejsce. Los tak sprawił, że rywalem okazała się drużyna UNI Opole. Pierwsze spotkanie odbyło się w Kaliskiej Arenie. Lecz nikt się nie spodziewał, że drużyna z Opola tak wgniecie drużynę z Kalisza w pierwszych dwóch setach. UNI Opole wygrało dwa sety 25:15 oraz 25:17. W trzecim secie obudziły się Kaliszanki, które wygrały seta 25:20, ale również i następnego 25:17. Spowodowało to, że o wyniku spotkania zadecydował piąty set, w którym lepiej odnaleźli się goście. Od początku podyktowali swoje warunki, a prowadzenie zdobyte na samym starcie doprowadzili do końca wygrywając w tie-breaku 15:11. Mecz rewanżowy odbędzie się w Opolu, i tam muszą odnieść zwycięstwo, by pozostać w walce o siódme miejsce na koniec sezonu.

PIŁKA NOŻNA – KKS KALISZ

Wyniki meczów z poprzedniej kolejki oraz z tej kolejki sprawiły, że KKS Kalisz stracił pozycję lidera, więc żeby klub mógł wrócić na fotel lidera, musiał pokonać Hutnika Kraków na ich terenie. Ósma drużyna w tabeli walczy o baraże, więc zapowiadało się na ekscytujące i ciężkie spotkanie. W pierwszej połowie strzelanie rozpoczęli gospodarze, a raczej goście. W 8’ minucie bramkę samobójczą strzelił Bartosz Kieliba. Na odpowiedź KKS’u Kalisz czekaliśmy niecałe dwie minuty. W 10’ minucie wynik wyrównał Oskar Kalenik. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie dość szybko gospodarze strzelili, bo w 52’ minucie. KKS Kalisz próbował wyrównać, lecz bez efektu. Mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika Kraków 2:1. Tym sposobem, KKS Kalisz traci pozycję lidera na rzecz Pogoni Siedlce.

SOCCA – MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O GRÓD KALISKI

Na hali Kalisz Arena w dniu 06.04 odbył się pierwszy raz w historii międzynarodowy turniej piłki nożnej reprezentacji sześcioosobowych. W turnieju wzięły udział reprezentacje Polski, Anglii, Francji oraz Niemiec. Rozegrano w sumie sześć spotkań.

W SOCCA gra się dwie połowy po 20 minut, nie ma spalonych, oraz remisów. Gdy remis zostanie do końca meczu, mecz musi się rozstrzygnąć w rzutach karnych, które polegają na wykonaniu akcji 1 na 1 w przeciągu 10 sekund. Za mecz wygrany w regulaminowym czasie gry zdobywa się 3 punkty, za mecz wygrany w rzutach karnych zdobywa się 2 punkty, za mecz przegrany w rzutach karnych zdobywa się 1 punkt, natomiast za przegranie meczu w regulaminowym czasie gry nie zdobywa się punktów.

W meczu inaugurującym zmagania zmierzyła się reprezentacja Polski oraz Anglii. Mecz był jednostronny i z bramkami tylko i wyłącznie dla reprezentacji Polski. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Drugi mecz był starciem Francji z Niemcami. Przez 40 minut nie strzelono żadnej bramki, więc zwycięzca musiał być rozstrzygnięty w rzutach karnych. W serii karnych górą byli Francuzi.

Trzeci mecz był starciem dwóch drużyn z zwycięstwem na swoim koncie, Polski oraz Francji. Kadra Polski otworzyła wynik na 1:0, potem zwiększyła przewagę do dwóch bramek. Francuzi jednak zdołali odrobić straty. I gdy miał już mecz się zakończyć remisem, w ostatnich minutach spotkania Polacy zdołali strzelić decydującą bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Polski.

Czwarty mecz był starciem kadry Niemiec oraz Anglii. I to ta pierwsza kadra rozegrała prawdziwy spektakl, niszcząc przeciwników aż 8:0.

Piąty mecz pomiędzy Francją a Anglią był przysłowiowym meczem o pietruszkę. Ani jedna ani druga drużyna nie miała już możliwości zająć pierwszego miejsca. Francja miała szanse na drugie miejsce, natomiast Anglia na trzecie. Strzelanie rozpoczęli Francuzi. Anglicy próbowali lecz bezskutecznie. W ciągu 40 minut, Francja zdobyła jeszcze jedną bramkę, ustanawiając wynik spotkania na 2:0. Anglia w turnieju nie strzeliła nawet jednej bramki, natomiast Francja musiała liczyć na porażkę Niemiec, by zająć drugie miejsce w turnieju.

Los tak sprawił, że ostatni szósty mecz turnieju okazał się meczem o wszystko. Kadra Niemiec, żeby zająć pierwsze miejsce musiała mecz z Polską wygrać, remis mógł dać drugie miejsce, natomiast porażka oznaczałaby trzecie miejsce. Natomiast Polsce poza wygraną, wystarczał remis do wygrania turnieju. Wynik otworzyła kadra Niemiec, a raczej kadra Polski, która wbiła samobója. Polska musiała gonić wynik i udało jej się to z dużą nawiązką. Nie dość że zdołali wyrównać, to dołożyli jeszcze dwa trafienia. Mecz zakończył się wygraną Polski 3:1, i to kadra Polski wygrała cały turniej!

KLASYFIKACJA PUNKTOWA

1. Polska – 9 pkt – 12/3

2. Francja – 5 pkt – 4/3

3. Niemcy – 4 pkt – 9/3

4. Anglia – 0 pkt – 0/16

Na wyróżnienie zasługuje fakt, że w przerwach między spotkaniami został rozegrany turniej Akademii Piłkarskich, w którym zwycięzcą została drużyna Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrywając w finale z akademią KKS Kalisz w konkursie rzutów karnych.

SOCCA - DECATHLON LIGA KALISKA

W dniu 07.04 zainaugurowano nowy sezon Decathlon Ligi Kaliskiej.

W pierwszym meczu kolejki zmierzyły się drużyny FC Zoo oraz Wild Boyz Kalisz. I już w pierwszym meczu okazało się, że padło najwięcej bramek w kolejce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:4 na korzyść FC Zoo.

Drugie spotkanie było starciem Efektu Podzborów z AZP Poster Kalisz. Wicelider zeszłego sezonu chciał rozpocząć granie od zwycięstwa, i udało im się to. Efekt Podzborów pokonał AZP Poster Kalisz wynikiem 5:2.

Trzeci mecz był starciem drużyn Athletic Górnośląska i Derbix. Drużyna Derbix wróciła do ligi po rocznej przerwie, i na start zadanie miała niełatwe, gdyż sezon musiała rozpocząć od meczu z piątą drużyną zeszłego sezonu. Drużyna Derbix postawiła się przeciwnikom, lecz nie na tyle, żeby wynieść chociaż punkt. Mecz zakończył się wygraną Athleticu 4:2.

Czwarte spotkanie było starciem drużyny Fenix z drużyną Speed Car Kalisz. Mecz czwartej i ósmej drużyny zeszłego sezonu zapowiadał bardzo emocjonujące widowisko. Dzień wcześniej napastnik drużyny Fenix Patryk Banasiak jako jedyny z Kalisza co został powołany do kadry Polski na turniej i pokazał się z dobrej strony. Tym razem nie było inaczej, a on sam strzelił aż 6 goli. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Fenixu.

W piątym meczu starły się ze sobą drużyny Inferno FC i FC New Boys. Ostatnio gdy te dwie drużyny ze sobą rywalizowały, to górą była drużyna Inferno FC. Tym razem nie było inaczej, Inferno FC wygrało 7:3.

Szósty mecz jest meczem kolejki, w którym drużyna KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz zmierzyła się z Decathlon Weekendowi Kopacze. Zwycięzca ubiegłego sezonu z trzecim miejscem zapowiadał się niezwykle ekscytująco, ale nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak jednostronny. Decathlon Weekendowi Kopacze wygrali aż 7:1.

Siódmy mecz jest meczem drużyn Jamajka FC i Błękitni Piotrów. Drużyna Jamajki debiutuje w tych rozgrywkach, dzięki wygranej w barażach. I to spotkanie trzymało w bardzo dużym napięciu, gdyż było niezwykle wyrównane. Jednakże górą była drużyna Błękitnych, która wygrała 4:3.

W ostatnim ósmym meczu pierwszej kolejki zmierzyły się drużyny Myjnia pod Brzozą i Kaźmierczak Team. Drużyna Kaźmierczaka wróciła do ligi, po wygranych barażach. Myjnia jest weteranem Ligi Kaliskiej, i to ta drużyna pokazała jak się gra w piłkę. Myjnia pod Brzozą pokonała przeciwników wynikiem 7:2.