Zdrowie

Przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu stanie mammobus. Wykonaj bezpłatne badania!

2021-05-03 10:00:00 red.

We wtorek, 4 maja, od 9.00 do 17.00 przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie z OPEN Poznań.

Mammografia
Mammografia

To kolejna tura badań mammograficznych skierowanych dla kobiet w wieku 50-69 lat (bezpłatnie raz na dwa lata) oraz dla kobiet z innych grup wiekowych (odpłatnie).

Badania odbędą się w mammobusie z ośrodka OPEN Poznań, który będzie stacjonować w godzinach 9.00-17.00, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Plac Św. Józefa 5.

Procedura badania jest zgodna z wymaganiami NFZ i polega na:

• rejestracji kobiety na podstawie dowodu osobistego oraz dokumentu ubezpieczenia zdrowotnego,

• wypełnieniu przez badaną ankiety przygotowanej przez NFZ,

• wykonaniu badania mammograficznego w dwóch ujęciach na każdą pierś,

• seryjnym odczycie radiologicznym niezależnie przez dwóch radiologów,

• porównaniu oceny obu radiologów i w przypadku ich zgodności co do stwierdzanej normy, przekazaniu wyniku pacjentce, wraz z zaleceniem dotyczącym okresu po którym badanie należy powtórzyć ( standardowo: 24 miesiące),

• w przypadku niezgodności opinii radiologów ocena przez radiologa- eksperta i wydanie zaleceń dotyczących dalszego postępowania diagnostycznego,

• przesłaniu drogą pocztową wyniku badania na podany przez pacjentkę adres.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ