Biznes

Prosty pomysł na wakacje – Agroturystyka w Wielkopolsce

2023-05-11 07:30:00 reklama@calisia.pl

Przyroda nie jest Ci obca, doceniasz spokój, a przy tym poszukujesz niepowtarzalnych doznań smakowych? – zapraszamy na wielkopolską wieś, a konkretnie do gospodarstw agroturystycznych.

 

Olandia (powiat międzychodzki, gmina Kwilcz)
Olandia (powiat międzychodzki, gmina Kwilcz)

Wielkopolska jest jednym z regionów, gdzie znajduje się najwięcej gospodarstw agroturystycznych. Sprzyja temu wiele warunków, m. in. różnorodne ukształtowanie terenu, liczne jeziora, malownicze doliny rzek, czy ogromne połacie lasów. Nasz region to także wyjątkowa historia, kultura oraz tradycja. Wartościowe zabytki, jak i urozmaicone krajobrazy są potwierdzeniem niepowtarzalności i unikatowości Wielkopolski. To wszystko sprzyja wielu formom wypoczynku.

Atrakcyjna wieś

Atrakcje w agroturystyce to przede wszystkim doświadczenia. W ofertach znajdują się przeróżne formy aktywnego wypoczynku, takie jak: spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wycieczki piesze, grzybobrania, warsztaty gotowania, przetwórstwa, serowarstwa, pieczenia chleba, kiszenia czy winiarstwa. Dla tych, którzy wolą poleniuchować znajdzie się relaks
w SPA pod chmurką czy np. czytanie książki na hamaku lub przy ognisku. To tylko nieliczne atrakcje, których w każdym gospodarstwie agroturystycznym znajdą Państwo różne ich odmiany. Ponadto wiele miejsc oferuje także atrakcje dla dzieci, promując przy tym rodzinne spędzanie czasu wolnego. Każdy znajdzie coś dla siebie.

- Jak pisał XIX – wieczny polski bajkopisarz i pedagog Stanisław Jachowicz: „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie”. Aby znaleźć miejsce z niepowtarzalnym klimatem nie musimy wyjeżdżać w odległe zakątki świata. Na uwagę zasługują nasze, wielkopolskie gospodarstwa agroturystyczne. To tam znajdą Państwo bogaty wachlarz atrakcji zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci. Gorąco zachęcam do wypoczynku na wielkopolskiej wsi – na łonie natury, słuchając ciszy, z dobrymi regionalnymi przysmakami – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Agroturystyka to miejsca wyróżniające się prawdziwą, polską gościnnością oraz tradycyjną kuchnią. To kolorowy wachlarz atrakcji i pomysłów upowszechniających lokalną kulturę, obyczaje i historię regionu.

To wszystko sprawia, że w wielkopolskich gospodarstwach agroturystycznych odnaleźć można wszystko, co gwarantuje doskonały wypoczynek i całoroczną rekreację na łonie natury. Z roku na rok rośnie popularność tych miejsc, a właściciele prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej nietuzinkowych atrakcji, aby zaspokoić potrzeby wszystkich swoich gości.

- Powtarzając za naszym Wieszczem: „Nie ma jak to w Wielkopolszczy było: co za duch, co za siła, aż przypomnieć miło”, zapraszam raz jeszcze do podróży po wielkopolskich agroturystykach – dodaje Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Ranczo w Dolinie (powiat gnieźnieński, gmina Kiszkowo)

Kierunek - Wielkopolska

Z potencjałem agroturystyki w Wielkopolsce można się zapoznać odwiedzając stronę internetową  www.turystyka-wlkp.pl. Prezentowane na niej obiekty to laureaci „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, który organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej.

Obiekty docenione przez Kapitułę konkursową wyróżniają się nie tylko estetyką i komfortem prowadzonej działalności, ale pomysłowością i ofertą atrakcji. Podział na trzy kategorie sprawił, że wśród docenionych gospodarstw znajdowały się zarówno miejsca historyczne, położone wśród ciekawych walorów przyrodniczych, czy też takie, które pozwoliły poczuć walory prawdziwej wsi. To niewątpliwie miejsca godne polecenia  i odwiedzenia, które stanowią agroturystyczną wizytówkę Wielkopolski.

Skansen Bicz (powiat koniński, gmina Stare Miasto)

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować