Społeczne

Powiat Kaliski przekazał autobus dla partnerskiej gminy w Ukrainie

2023-05-07 13:00:00 Powiat Kaliski

Powiat Kaliski przekazał Radzie Miejskiej Baranówka autobus do przewozu dzieci do szkół. Baranówka to gmina partnerska na Ukrainie. Powiat Kaliski otrzymał autobus od Kaliskiego PKS-u. Auto zostało wyremontowane i będzie służyć dzieciom dojeżdżającym do szkół. 

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski
- Dzieci z gminy Baranówka muszą pokonać ok. 12 km, by móc się uczyć. Staramy zorganizować im naukę i spotkania w szkole mimo wojny. Jesteśmy wdzięczni i z całego serca dziękujemy, że odpowiedzieliście na naszą prośbę. Jesteście naszymi prawdziwymi przyjaciółmi - mówił Oleksanr Mihei, burmistrz Baranówki, podczas podpisywania umowy przekazania daru.
 
- Cieszę się, że mogliśmy pomóc po raz drugi naszym przyjaciołom z Baranówki. Potrzebę przekazania autobusu przedstawiono nam podczas Święta Powiatu w lutym tego roku. I trzy miesiące później możemy wspólnie z kaliskim PKS -em obdarować naszych partnerów, autobusem, który nie mógł już służyć kaliskiemu przewoźnikowi, a jest bardzo potrzebny ukraińskim dzieciom - mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.
 
Powiat Kaliski zorganizuje również letni tygodniowy wypoczynek z harcerzami dla grupy dzieci z gminy Baranówka.
 
W spotkaniu z zagranicznymi parterami obecni byli również Jan Adam Kłysz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz Tadeusz Nowacki prezes kaliskiego PKS-u.
 
Dziękujemy również firmie Agriko, która odpowiedziała na naszą prośbę i przekazała puszki z żywnością, 5 maja rano autobus po kilkunastu godzinach trasy, dotarł bezpiecznie na Ukrainę i mamy nadziej, że będzie służyć tamtejszej społeczności.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować