Sport

Poszedł po brąz. Mikołaj Nowostawski z medalem mistrzostw Polski juniorów

2020-09-15 09:30:00 Karina Zachara

Mikołaj Nowostawski z UKS 12 Kalisz zdobył brązowy medal w chodzie sportowym na 10 km podczas rozgrywanych w Radomiu 74. PZLA Mistrzostw Polski do lat 20. Do drugi krążek wywalczony w tych zawodach przez reprezentanta kaliskiej „Dwunastki”. Dzień wcześniej po złoto w pchnięciu kulą sięgnął Piotr Goździewicz.  

fot. Paweł Wiśniewski
fot. Paweł Wiśniewski

Podopieczny trenera Pawła Wiśniewskiego celował w medal i plan ów osiągnął, po raz kolejny potwierdzając, że należy do krajowej czołówki juniorów w chodzie sportowym. Podczas mistrzostw w Radomiu dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 51:41.96, zajmując dzięki temu trzecią lokatę. Rywalizację wygrał główny faworyt zwodów Miłosz Oczkoś (Nadwiślanin Chełmno), z rekordem życiowym 47:55.57, a drugi był Tomasz Strzeszewski z AZS AWF Gorzów Wlkp. (50:47.80). Obaj są starsi o rok od reprezentanta Kalisza.

– Mikołaj poszedł bardzo mądrze taktycznie. Faworyt, Miłosz Oczkoś, był poza jego zasięgiem. Pozostawała więc walka o srebro lub brąz. Mój podopieczny kontrolo wał przebieg konkurencji skupiając się na walce o medal. Długo szedł na czwartej pozycji, by zaatakować na 7. kilometrze i w efekcie wywalczyć trzecie miejsce. Srebro przypadło Tomaszowi Strzeszewskiemu, który miał na koncie trzy wnioski na dyskwalifikację i zgodnie z nowymi regułami musiał zaliczyć tzw. pit stop. Jego przewaga była jednak na tyle duża, że Mikołaj
nie zdołał już go dogonić  
– relacjonuje trener Paweł Wiśniewski.

W sumie w Mistrzostwach Polski do lat 20 lekkoatleci UKS 12 Kalisz wywalczyli dwa medale. W piątek na najwyższym stopniu podium w konkursie pchnięcia kulą stanął Piotr Goździewicz. Warto dodać, że obaj zawodnicy to na co dzień uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Piotr jest tegorocznym maturzystą, a Mikołaj egzamin dojrzałości zdawał będzie w przyszłym roku, co najlepiej świadczy o tym, że naukę można doskonale pogodzić ze sportem wysoko kwalifikowanym.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ