Ponad 200 harcerzy w Biegu o Puchar Komendanta Hufca [zdjęcia]

2022-06-25 14:00:00 BK

216 harcerzy wystartowało w Biegu o Puchar Komendanta Hufca, który odbywał się na terenie Przystani Kalisz, Parku Miejskiego oraz całego miasta. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Bieg o Puchar Komendanta Hufca to impreza podsumowująca rok harcerski, harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego. Jest nas bardzo dużo - pierwszy raz jest ponad 200 osób - mówiła Przewodnik Bogna Goździelewska. 

Każda z metodyk tj. Zuchy, Harcerze, Harcerze starsi, Wędrownicy ma swoje wyznaczone trasy i różne punkty. Będą sprawdzać swoje umiejętności i wiedzę nabyte w tym roku harcerskim.

- Dla najmłodszych trasa wiedzie przez Przystań Kalisz, starsze dzieci wędrują przez Park Miejski, a najstarsze przez cały Kalisz aż do Szałego - mówiła Przewodnik Bogna Goździelewska.

Najmłodsi sprawdzają swoją wiedzę z Prawa Zucha. - Sprawdzają wiedzę na podstawie różnych bajek, które czytają lub odsłuchują. Chodzi o to by utrwaliły sobie wartości, które chcemy im przekazać - mówiła.

Starsza grupa, harcerze czyli uczniowie klas od 4 do 6, ćwiczą i sprawdzają swoją wiedzę z pierwszej pomocy. Najstarsi natomiast udali się do Prywatnej Szkoły Jagiellończyk, w której znajduje się punkt z wchodzeniem po ściance wspinaczkowej.

Nie zabrakło również zadań na Prośnie. Harcerze pływali łódkami i zbierali kartki związane z symboliką harcerską. Pojawił się również punkt z rozpalaniem ognisk czy musztry harcerskiej. 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować