Policyjny pościg za pijanym kierowcą [Wideo]

2018-11-21 14:04:00 red za KMP w Kaliszu

Policjanci z z drogówki wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Stawiszynie ruszyli w pościg za kierowcą mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że siedzący za kierownicą 28-latek był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

fot. KMP w Kaliszu
fot. KMP w Kaliszu

Policjanci z komisariatu w Stawiszynie 17 listopada zauważyli pojazd marki Mazda. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca auta może być nietrzeźwy. – Policjanci włączyli sygnały i ruszyli za pojazdem, który bardzo szybko oddalał się w kierunku Stawiszyna. W pewnym momencie kierowca mazdy skręcił w drogę, na której znajdował się nieoznakowany radiowóz ruchu drogowego. Policjanci z drogówki widząc cała sytuację natychmiast ruszyli za uciekającym pojazdem, który wjechał na drogę gruntową. Kierujący mazdą nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu nakazujące zatrzymanie auta. Po przejechaniu kilkuset metrów siedzący za kierownicą mazdy kierowca zatrzymał gwałtownie auto i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci z drogówki błyskawicznie zareagowali i rozpoczęli pieszy pościg. Mężczyznę udało się zatrzymać, gdy wbiegł do lasu. Zdenerwowanym pasażerem zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Kierowcą mazdy okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce 28-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ