Społeczne

Policyjna kontrola w siłowniach przy Alei Wojska Polskiego. Właściciel jednej z nich nie chciał wpuścić funkcjonariuszy

2021-04-08 19:26:15 BK

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą kontrole w obiektach sportowych typu siłownie czy sale fitness w związku z obostrzeniami. 8 kwietnia zawitali do dwóch siłowni przy Alei Wojska Polskiego. 

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Działania policji miały miejsce w godzinach popołudniowych. W jednym przypadku czynności przebiegły bez zakłóceń. W drugim natomiast właściciel postanowił nie wpuścić policjantów do obiektu.

- Rozmowy funkcjonariuszy z właścicielem trwały blisko godzinę. Ostatecznie właściciel postanowił wpuścić policjantów na kontrolę. W obiekcie znajdowało się blisko 30 osób, które zostały wylegitymowane. Będziemy ustalać czy te osoby mogły przebywać na siłowni i czy ta siłownia w ogóle powinna funkcjonować - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W policyjnej akcji brało udział 5 radiowozów i ponad 10 funkcjonariuszy. 

Jak zaznacza rzeczniczka policji, funkcjonariusze prowadzą rutynowe kontrole w tego typu obiektach w związku z obostrzeniami. 

- Zgodnie z obostrzeniami siłownie powinny być zamknięte. Trenować mogę jedynie osoby, które są w kadrze narodowej w sportach olimpijskich - dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Siłownie, sale fitness czy też aquaparki nie działają już od kilku miesięcy. Aktualne obostrzenia trwają do 18 kwietnia.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ