Motoryzacja

Policjanci sprawdzili trzeźwość kaliskich kierowców. Czy wszyscy jeżdżą odpowiedzialnie? [zdjęcia]

2020-09-18 12:30:00 BK

18 września, o godz. 11.00 na ul. Łódzkiej odbyła się akcja „Trzeźwość na kaliskich drogach”. Był to jeden z punktów programu tegorocznych Kaliskich Dni Trzeźwości.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wiceprezydent Mateusz Podsadny oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przekazali kierowcom, którzy zostali poddani kontroli drogowej, gadżety promujące zdrowy tryb życia oraz świadomą i bezpieczną jazdę.

- To cykliczne działania, w które włączają się kaliscy policjanci. Dzisiaj akcja trzeźwość. Trzeźwi kierowcy mogą liczyć na upominki, które przygotował Urząd Miasta Kalisza - mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą, ale też do świadków, osób, które widzą, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę, o to aby reagowały. Oczywiście często boimy się zareagować, bo nie wiemy jak zachowa się osoba nietrzeźwa, dlatego wystarczy sam telefon na numer alarmowy 112 i poinformowanie funkcjonariuszy o podejrzanej sytuacji na drodze.

Tylko w tym roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali ponad 100 nietrzeźwych kierowców. To osoby, które miały organizmie ponad 0,5 promila. Odpowiedzą za przestępstwo, które grozi karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Trzeźwi kierowcy w ramach akcji otrzymali odblaski, kamizelki odblaskowe, smyczki, apteczki, zapachy do samochodów czy długopisy. - Podczas akcji przy ul. Łódzkiej rozdajemy gadżety trzeźwym kierowcom i rozmawiamy z nimi o trzeźwości na drodze - mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Wszyscy zatrzymani dziś byli trzeźwi.

Tegoroczne, 25. już Kaliskie Dni Trzeźwości będą inne niż poprzednie edycje. Odbywają się w dniach 18 do 20 września.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną m.in. akcje „Trzeźwość na kaliskich drogach” z udziałem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz rajd pieszy dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych „Leśny Ludek”.

Miasto będzie propagowało trzeźwość i zdrowy styl życia za pomocą haseł, np. „Widzisz nietrzeźwego kierowcę – reaguj”. Będą one umieszczone na plakatach i wyświetlane na ekranach reklamowych led.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ