Społeczne

Policja podsumowuje wakacje na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

2019-09-07 08:00:00 red za KMP

Przez okres wakacji kaliscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących naszymi drogami. Niestety na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pojawiły, się trzy „czarne punkty” w naszym regionie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Codziennie nad bezpieczeństwem osób podróżujących dbało kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, wspieranych przez policjantów z innych komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Na trasy wyjechały także policyjne motocykle oraz radiowozy nieoznakowane, w tym ten szczególny wyposażony w wideorejestrator i radar. Wszystko po to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa podróżującym.

- Pomimo policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali blisko 70 osób, które kierowały pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu. Łącznie policjanci poddali badaniom na zawartość alkoholu w organizmie ponad 13 tys. kierujących – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Podczas wakacji na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 336 kolizji oraz 52 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 56 odniosło obrażenia.

- W minione wakacje w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymano dokumenty prawa jazdy, aż 42 kierowcom. Będą je mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Musimy pamiętać, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą, zwiększenie liczby patroli nadzorujących ruch drogowy, czy nałożenie mandatu karnego na osoby lekceważące przepisy, nie zagwarantują nam bezpieczeństwa na drodze. Jeśli będziemy ignorować obowiązujące przepisy i zapominać o tym, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu, nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ