Społeczne

Policja podsumowuje wakacje na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

2019-09-07 08:00:00 red za KMP

Przez okres wakacji kaliscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących naszymi drogami. Niestety na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pojawiły, się trzy „czarne punkty” w naszym regionie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Codziennie nad bezpieczeństwem osób podróżujących dbało kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, wspieranych przez policjantów z innych komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Stróże prawa kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Na trasy wyjechały także policyjne motocykle oraz radiowozy nieoznakowane, w tym ten szczególny wyposażony w wideorejestrator i radar. Wszystko po to, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa podróżującym.

- Pomimo policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali blisko 70 osób, które kierowały pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu. Łącznie policjanci poddali badaniom na zawartość alkoholu w organizmie ponad 13 tys. kierujących – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Podczas wakacji na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 336 kolizji oraz 52 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 56 odniosło obrażenia.

- W minione wakacje w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymano dokumenty prawa jazdy, aż 42 kierowcom. Będą je mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Musimy pamiętać, że policyjne apele o rozsądek za kierownicą, zwiększenie liczby patroli nadzorujących ruch drogowy, czy nałożenie mandatu karnego na osoby lekceważące przepisy, nie zagwarantują nam bezpieczeństwa na drodze. Jeśli będziemy ignorować obowiązujące przepisy i zapominać o tym, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu, nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody ul. Szczypiornicka, Pogodna, Lechosławska, Celtycka, Romańska. Trwa usuwanie awarii.