Społeczne

Pogorszył się stan 27-latka, który skoczył do Prosny na główkę

2022-07-04 15:25:06 red

Stan 27-letniego mężczyzny, który z urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Kaliszu po tym, jak skoczył na główkę do Prosny w miejscowości Wielowieś w powiecie ostrowskim znacznie się pogorszył. Został przeniesiony na OIOM i jest podłączony pod respirator.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 lipca - O godz. 15.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Wielowieś gdzie 27-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu ostrowskiego, w trakcie spływu kajakowego podczas przerwy chciał się ochłodzić skoczył do wody i uległ wypadkowi. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało go do kaliskiego szpitala – mówi mł.asp. Ewa Golińska-Jurasz z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

27-latek został przetransportowany do kaliskiego szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna z urazem kręgosłupa szyjnego został przyjęty na oddział neurochirurgii.

- Bezpośrednio po wypadku gdy nie ma obrzęków pacjenci są przytomni, natomiast później ich stan się pogarsza. Mężczyzna został przeniesiony na OIOM i jest podłączony pod respirator – mówi Paweł Gawroński rzecznik prasowy kaliskiego szpitala - Jego stan określany jest jako ciążki. Ma poważny uraz kręgosłupa i porażone nogi – dodaje. Mężczyźnie grozi trwałe kalectwo.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować