Kultura

Podsumowanie Polskiego Splotu z motywem kaliskim

2019-11-21 14:44:08 WKST

W Warszawie, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, odbyło się uroczyste podsumowanie Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 roku. Kalisz reprezentowała Anna Woźniak z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która odebrała wyróżnienie specjalne za wieloletnią popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu kaliskiego.

kalisz.pl
kalisz.pl

W swoim wystąpieniu, podczas uroczystej gali 19 listopada br., Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, koordynator EDD w całym kraju, zwrócił uwagę na fakt, że przedsięwzięcie organizowane od 1992 r. jest obecnie największym na naszym kontynencie projektem społeczno-edukacyjnym, a także najważniejszym świętem dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu stowarzyszeń, instytucji, samorządów, a tym samym miejscowych społeczności, w kolejnych latach Europejskie Dni Dziedzictwa oferują interesujące, osadzone w historii poszczególnych regionów, wystawy, konkursy, koncerty, konferencje i spotkania tematyczne. Przyciągają one coraz większe rzesze uczestników. Tak było w Kaliszu, gdzie mogliśmy m.in. zwiedzić znane kaliskie przedsiębiorstwa Haft czy Runotex, odwiedzić Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Dyrektor NID serdecznie podziękował organizatorom tegorocznej edycji EDD za pracę i wielkie serce włożone w przygotowanie tak różnorodnych imprez. Przez dwa weekendy września w prawie 400 miejscowościach we wszystkich województwach można było wziąć udział w około 1000 bezpłatnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych.

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie wyróżnień organizatorom najciekawszych wydarzeń w 15 województwach. Ponadto, wyróżnienia specjalne otrzymały osoby szczególnie zaangażowane w popularyzację dziedzictwa w województwie wielkopolskim, wśród nich kaliszanka, Anna Woźniak, główny specjalista w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która od ponad 20 lat koordynuje przygotowanie miejskiego programu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa i jest niezwykle aktywna w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie historyczno-kulturowym naszego miasta.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ