Kultura

Podsumowanie Polskiego Splotu z motywem kaliskim

2019-11-21 14:44:08 WKST

W Warszawie, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, odbyło się uroczyste podsumowanie Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 roku. Kalisz reprezentowała Anna Woźniak z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która odebrała wyróżnienie specjalne za wieloletnią popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu kaliskiego.

kalisz.pl
kalisz.pl

W swoim wystąpieniu, podczas uroczystej gali 19 listopada br., Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, koordynator EDD w całym kraju, zwrócił uwagę na fakt, że przedsięwzięcie organizowane od 1992 r. jest obecnie największym na naszym kontynencie projektem społeczno-edukacyjnym, a także najważniejszym świętem dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu stowarzyszeń, instytucji, samorządów, a tym samym miejscowych społeczności, w kolejnych latach Europejskie Dni Dziedzictwa oferują interesujące, osadzone w historii poszczególnych regionów, wystawy, konkursy, koncerty, konferencje i spotkania tematyczne. Przyciągają one coraz większe rzesze uczestników. Tak było w Kaliszu, gdzie mogliśmy m.in. zwiedzić znane kaliskie przedsiębiorstwa Haft czy Runotex, odwiedzić Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Dyrektor NID serdecznie podziękował organizatorom tegorocznej edycji EDD za pracę i wielkie serce włożone w przygotowanie tak różnorodnych imprez. Przez dwa weekendy września w prawie 400 miejscowościach we wszystkich województwach można było wziąć udział w około 1000 bezpłatnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych.

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie wyróżnień organizatorom najciekawszych wydarzeń w 15 województwach. Ponadto, wyróżnienia specjalne otrzymały osoby szczególnie zaangażowane w popularyzację dziedzictwa w województwie wielkopolskim, wśród nich kaliszanka, Anna Woźniak, główny specjalista w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, która od ponad 20 lat koordynuje przygotowanie miejskiego programu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa i jest niezwykle aktywna w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy o dziedzictwie historyczno-kulturowym naszego miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ