Społeczne

Po tygodniu od kolizji sam zgłosił się na policję

2020-06-22 14:55:11 red

61-latek mieszkaniec gminy Żelazków, który był sprawcą kolizji drogowej w miejscowości Podzborów, do której doszło 14 czerwca po tygodniu poszukiwań sam stawił się na Komendę Miejską Policji.

fot. OSP Morawin
fot. OSP Morawin

W poniedziałek, 22 czerwca w godzinach porannych na kaliską komendę zgłosił się 61-letni mężczyzna, który był poszukiwany w związku z kolizją, do której doszło 14 czerwca w miejscowości Podzborów na drodze między Żelazkowem a Morawinem - Mężczyzna usłyszał zarzut w związku ze zdarzeniem. Przyznał się do kierowania pojazdem. Całość materiału dowodowego w tej sprawie trafi wkrótce do sądu, który podejmie dalsze decyzje – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Przypomnijmy, że w niedzielę 14 czerwca policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali leżący w rowie samochód marki Mercedes, który uderzył w słup energetyczny – W okolicy pojazdu nie było żadnego kierującego. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Auto zostało przekazane właścicielowi – mężczyzna również został przesłuchany. Policjanci mieli przypuszczenie, kto może kierować tym autem – mówi rzecznik KMP w Kaliszu.

Nieoficjalnie 61-latkiem, który kierował wtedy mercedesem ma być wójt gminy Żelazków.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ