Sport

Pływali, jechali na rowerze i biegali - Ponad 600 osób wystartowało w Calisia Triathlon! [zdjęcia, wideo]

2023-08-27 12:30:00 redakcja@calisia.pl

27 sierpnia odbyła się V edycja triathlonowej imprezy. Ponad 600 kobiet i mężczyzn z żelaza zmierzyło się z nurtem Prosny, trasą kolarską by zakończyć rywalizację spektakularnym finiszem na stadionie KTK. Najlepszym zawodnikiem na 1/8 jest Adam Wiśniewski z Łodzi, na 1/4 Adrian Kliniewicz a w sztafecie Piotr Hołda, Łukasz Stanek, Jakub Nowakowski.

fot. BK
fot. BK

CALISIA triathlon tradycyjnie odbywa się na dystansach 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Poza zmaganiami sportowymi dorosłych, był także towarzyszący imprezie – bieg dla dzieci. Nie zabrakło strefy expo, strefy chilloutu, czy strefy animacji dla najmłodszych.

Tradycyjnie włodarze Kalisza wystartowali w prezydenckiej sztafecie, do której dołączyła kaliska biegaczka. Edyta Marciniak to funkcjonariuszka policji, która realizuje swoje sportowe pasje. Jest członkinią klubu SUPERMARATON KALISZ. Bierze udział w półmaratonach i maratonach w kraju i poza jego granicami. Startowała również w biegu organizowanym przez miasto partnerskie Kalisza - La Louvière w Belgii. Prezydencka sztafeta zajęła 9 miejsce.

 

Etap pływacki rozegrany został w Prośnie, kolarski na szosie krajowej w kierunku Turku, zaś biegowy – ścieżkami wzdłuż rzeki. Tegoroczny medal nawiązuje do historycznego szlaku bursztynowego i zostanie wyłoniony przez triathlonistów w głosowaniu. 

Najlepszym zawodnikiem na 1/8 jest Adam Wiśniewski z Łodzi, drugi był Robert Walczak z Poznania a trzecia Aleksandra Bańbor. Na 1/4 pierwszy był Adrian Kliniewicz, drugi Piotr Jackowiak z Brzegu i trzeci Przemysław Kuświk z Jarocina. W sztafecie najlepszy wynik osiągnęli Piotr Hołda, Łukasz Stanek, Jakub Nowakowski, drugie miejsce na podium Mikołaj Biedka, Damian Fokt i Albert Kamiński z Wigry Składaki Dobre Chłopaki a trzecie Justyna Krawczyk, Marcin Garncarek i Jacek Andrzejewski - Bike Serwis Team.

PEŁNE WYNIKI: https://wyniki.b4sport.pl/triathlon-kalisz/m958.html

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować