Społeczne

Oświadczenie Prezydenta Miasta Kalisza ws. obwodnicy

2021-05-07 15:30:00 UM Kalisz

Poniżej tekst oświadczenia Prezydenta Miasta Kalisza ws. obwodnicy miasta.

Kancelaria Prezydenta Miasta
Kancelaria Prezydenta Miasta

Szanowni Państwo,

obwodnica Kalisza jest potrzebną, od dawna wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Dzięki wpisaniu tej inwestycji na rządową listę 100 obwodnic, mamy zapewnione jej finansowanie. Trwające od kilku lat prace związane z przygotowaniem dokumentacji opierają się na trzech wariantach przebiegu tej drogi. Wsłuchując się w głos kaliszan, jako Prezydent Miasta Kalisza już dawno wskazałem preferowany przez nas wariant zakładający przebieg obwodnicy poza granicami miasta. Mam świadomość, że jest to także wariant najszybszy w realizacji. A Kalisz i jego mieszkańcy nie mogą już sobie pozwolić na jeszcze bardziej wydłużające się oczekiwanie na obwodnicę.

Kiedy prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym dla trzech podstawowych wariantów były na ukończeniu, z propozycją rozpatrzenia czwartej możliwości przebiegu drogi wystąpił burmistrz Nowych Skalmierzyc. Jego propozycja nie różni się znacząco od preferowanego przez mieszkańców Kalisza wariantu.

Tak, jak wielokrotnie podkreślałem, jakiekolwiek zmiany w proponowanych do Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego trzech podstawowych wariantach przebiegu drogi mają bezpośredni wpływ na wydłużenie procesu inwestycyjnego. Ma to już odzwierciedlenie
w harmonogramie prac tej ważnej dla nas inwestycji, który – z uwagi na rozpatrywanie dodatkowego wariantu – przesuwa wszelkie prace o rok. A musimy pamiętać, że ostatecznie dodatkowy wariant wcale może nie być realizowany. Wówczas będzie to rok stracony dla Kalisza.

Jestem zwolennikiem jak najszybszej budowy obwodnicy naszego miasta. Kolejne oddalenie terminu rozpoczęcia prac i to aż o rok, jest bardzo złą informacją nie tylko dla Kalisza, ale i dla całego regionu, dla którego droga ta będzie znaczącym impulsem rozwojowym.


Krystian Kinastowski
Prezydent Miasta Kalisza

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ