Osiedlowi radni strzelali na Czaszkach

2018-12-02 18:10:00 Michał Sobczak

Na strzelnicy KSS LOK Bursztyn po raz kolejny rozegrano Mistrzostwa Rad Osiedlowych w strzelaniu z broni pneumatycznej. Zwyciężyli reprezentanci osiedla Korczak. Imprezę zorganizowała Rada Osiedla Czaszki, a honorowym patronatem objął ją prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który ufundował też puchar dla najlepszej drużyny.

fot. Michał Sobczak
fot. Michał Sobczak

Zawody na Czaszkach to już coroczna tradycja, której celem jest przede wszystkim integracja samorządowych środowisk Kalisza, ale też propagowanie wartości patriotycznych i obronnych, a w tym roku również uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zmaganiach uczestniczyły 3-osobowe drużyny złożone z członków rad osiedli i sołectw. Każdy uczestnik oddał z pneumatycznego karabinka sportowego pięć strzałów próbnych i dziesięć strzałów liczonych do klasyfikacji, w postawie stojąc, bez podpórki, w odległości do tarczy wynoszącej 10 metrów.

Najcelniejszym okiem wykazali się radni z osiedla Korczak, którzy zdobyli łącznie 105 punktów. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci osiedla Ogrody (93 punkty) oraz osiedla Czaszki (92 punkty). W klasyfikacji indywidualnej puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Kalisza Janusza Pęcherza zdobył Marcin Solarczyk z Ogrodów z dorobkiem 52 oczek, przed Michałem Czarnkiem z Korczaka (49 punktów) i Izydorem Bełzowskim z Czaszek (47 oczek). Najlepsi strzelcy otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. – W rywalizacji oraz przyjemnej integracji radnych osiedlowych przy kawie i wypiekach Mirosławy i Stanisława Paraczyńskich udział wzięli reprezentanci dziewięciu osiedli. Strzelało łącznie ponad 30 zawodników, w tym wiele pań – podkreśla Mirosław Nagórny, przewodniczący Rady Osiedla Czaszki.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, który ufundował puchar dla zwycięzców w kategorii drużynowej i osobiście wziął udział w zawodach, poza konkursem, wraz z towarzyszącymi mu wiceprezydentami – Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym. Drużyna złożona z włodarzy miasta uzyskała najlepszy wynik (133 punkty), a indywidualnie 54 punkty, najwięcej spośród wszystkich startujących w sobotnich zmaganiach, zdobył Grzegorz Kulawinek. – Zwycięzcom gratulujemy, prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu dziękujemy za patronat, wsparcie i osobisty udział w imprezie, a uczestników zapraszamy za rok – mówi Mirosław Nagórny.

Głównym organizatorem zawodów była Rada Osiedla Czaszki, we współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju „Bursztyn” w Kaliszu, który nie tylko udostępnił strzelnicę, ale którego przedstawiciele – licencjonowani sędziowie strzelectwa sportowego – bacznie czuwali nad przebiegiem sportowej rywalizacji.

Klasyfikacja drużynowa
1. Osiedle Korczak – 105 punktów
2. Osiedle Ogrody – 93 punkty
3. Osiedle Czaszki I – 92 punkty
4. Osiedle Rypinek – 82 punkty
5. Osiedle Czaszki II – 78 punktów

Klasyfikacja indywidualna
1. Marcin Solarczyk (Ogrody) – 52 punkty
2. Michał Czarnek (Korczak) – 49 punktów
3. Izydor Bełzowski (Czaszki I) – 47 punktów
4. Juliusz Kowalczyk (Czaszki II) – 45 punktów
5. Gustaw Antczak (Korczak) – 43 punkty
6. Michał Sobczak (Czaszki I) – 38 punktów
7. Bartłomiej Miklas (Rypinek) – 30 punktów
8. Grażyna Adam

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ