Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Kalisza [zdjęcia]

2022-01-06 13:00:00 BK

Orszak Trzech Króli przeszedł po raz piąty ulicami Kalisza. W tym roku wyjątkowo, ze względu na trwającą pandemię, odbył się on w okrojonej formie.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Za nami kolejna edycja Orszaku, tym razem pod hasłem „Dzień dziś wesoły!”. Z przyczyn pandemicznych kaliski Orszak Trzech Króli po raz drugi odbył się w odmiennej, okrojonej formule.

Grupa wiernych, kaliszanie, seniorzy, rodziny z dziećmi przeszli tradycyjnie ulicami Kalisza od kościoła Franciszkanów ulicą Śródmiejską do kościoła Świętej Rodziny przy ulicy Harcerskiej. Na czele Orszaku szli trzej królowie z darami. W rolę królów wcielili się w tym roku mieszkańcy – osoby niepubliczne, fizjoterapeuta, listonosz oraz przedsiębiorca.

WIDEO: https://fb.watch/amCWAwaQ7s/

 

Każdy uczestnik otrzymał koronę a także śpiewnik z kolędami. Królowie oddali pokłon Dzieciątku w żłobie i uczestniczyli w mszy świętej.

Po zakończeniu mszy odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu ArtMuz pod kierunkiem Iwony Banasiak.

Tak wyglądał Orszak Trzech Króli rok temu - https://calisia.pl/trzej-krolowie-odwiedzaja-kaliskie-swiatynie-zdjecia-wideo,48671

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ