Społeczne

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatowe

2022-05-11 19:00:00 Powiat Kaliski

10 maja 2022 r., w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich, odbyły się eliminacje powiatowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Największy zasób umiejętności i wiedzy w tym zakresie wykazali uczniowie szkół podstawowych z Koźminka i Woli Droszewskiej, którzy awansowali do kolejnego etapu – eliminacji wojewódzkich. Konkurs w naszym powiecie zorganizowali: Delegatura Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski

Uczestników konkursu odwiedził Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, który nie krył zadowolenia z postawy uczniów z terenu powiatu kaliskiego. – Uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bardzo się z tego cieszę. Tego typu konkursy są bardzo ważne. Zachęcają bowiem uczniów do zgłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w poruszaniu się po drogach, a wiadomo, że młodzież już teraz korzysta z dróg poruszając się na rowerach, a w przyszłości wsiądzie do samochodów. Dlatego bardzo ważne jest, żeby uczniowie zdobywali odpowiednią wiedzę i uczyli się odpowiedzialności. Od tego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo na drogach – powiedział Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy.

Pełny ranking:

Grupa I

 1. Szkoła Podstawowa w Woli Droszewskiej (opiekun: Jacek Woszczek) - awans do eliminacji wojewódzkich
 2. Szkoła Podstawowa w Koźminku (opiekun: Grażyna Siewieja)
 3. Szkoła Podstawowa w Zbiersku (opiekun: Andrzej Krowiacz)
 4. Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Izabela Litwa)

Grupa II

 1. Szkoła Podstawowa w Koźminku (opiekun: Grażyna Siewieja) - awans do eliminacji wojewódzkich
 2. Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Izabela Litwa)
 3. Zespół Szkół w Piotrowie (opiekun: Marek Michałek)
 4. Szkoła Podstawowa w Żydowie (opiekun: Jacek Woszczek)
 5. Szkoła Podstawowa w Goliszewie (opiekun: Jan Czaprowski)
 6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzierzbinie-Kolonii (opiekun: Robert Wawrzyniak)
 7. Szkoła Podstawowa w Zbiersku (opiekun: Andrzej Krowiacz)
 8. Szkoła Podstawowa w Sobiesękach (opiekun: Przemysław Olek)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ