"Odważni wygrywają" [Zdjęcia]

2017-11-15 12:39:00 red

W Sali Zielonej kaliskiej PWSZ na ul. Nowy Świat, odbyła się konferencja w ramach projektu społecznego “Odważni wygrywają” poruszająca profilaktykę raka jąder.

Podczas konferencji uczniowie kaliskich szkół dowiedzieli się m.in. jak wykonać samobadanie – Jest to jedno z pierwszych spotkań dużej kampanii profilaktycznej. Duże słowa podziękowania chcę skierować do inicjatorów – Fundacji Bread of Life z Tomaszem Jeżykiem na czele – mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak – Uważam, że o zdrowiu trzeba mówić dużo i trzeba mówić wszędzie. Dlatego miasto również włącza się bardzo aktywnie w tę kampanię i wierzę, że dużo dobrego nam z tego wyjdzie – dodaje.

W konferencji udział wzięli: wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, prezes Fundacji Bread of Life Tomasz Jeżyk, rektor kaliskiej PWSZ Magdalena Pisarka – Krawczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Tomasz Rogoziński, psychoonkolog Fundacji Bread of Life Elżbieta Dudziak oraz psychoonkolog Anna Jelenik z Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji we Wrocławiu.

W poniedziałek przed kaliskim ratuszem przedstawiciele Fundacji Bread of Life rozdawali jajka, co miało uświadomić zarówno mężczyzn jak również ich partnerki, jak ważne są regularne badania.(Więcej o tej akcji TUTAJ)

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ